6 kwietnia w Skarżysku Kamiennej odbył się kolejny z turniejów minisiatkówki dziewcząt z cyklu „Świętokrzyskie Mini Volley Cup’2019”. W zawodach zagrały zespoły w czterech kategoriach wiekowych z całego województwa świętokrzyskiego oraz gościnnie z mazowieckiego i lubelskiego. Tradycyjnie już na tej imprezie nie mogło zabraknąć młodych minisiatkarek ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku, które zaprezentowały się świetnie wygrywając dwie kategorie wiekowe. Turniej rozgrywany był na 7 boiskach. W związku z tym, że uczestniczyła w nim bardzo duża ilość wszystkie kategorie rozgrywane były systemem „brazylijskim” (2 porażki eliminują z zawodów). Kluczewsko reprezentowało 5 „singielek”, 1 „dwójeczka” i 2 „czwórki”. W zawodach „jedynek” zagrało łącznie 37 zawodniczek. Reprezentantki SP Kluczewsko spisały się bardzo dobrze. Bezkonkurencyjna okazała się Kinga Czaińska, która z kompletem 5 zwycięstw ostatecznie triumfowała w całych zawodach. Super wynik osiągnęła „absolutna debiutantka” turniejowa czyli Daria Barabasz, która z bilansem 4 wygrane i 2 porażki zajęła IV miejsce! Bardzo dobrze zagrały też pozostałe dziewczynki. Amelia Pura (3 zwycięstwa i jedna porażka) – miejsce IX – XII, Emilia Dobrowolska (2 zwycięstwa i 2 porażki) – miejsce IX – XII oraz Amelia Jończyk (jedno zwycięstwo i 2 porażki) – miejsce XIII – XVI).

Kinga Czaińska i Amelia Jończyk zagrały także w kategorii „dwójki” i trzeba przyznać, że rywalizując w większości ze starszymi koleżankami udało im się wygrać aż 4 mecze ( oraz 2 porażki) co pozwoliło im zająć bardzo dobre VII miejsce w gronie 30 występujących zespołów!

W zmaganiach „czwórek” zagrało 16 drużyn. SP I Kluczewsko wygrało wszystkie swoje spotkania i pewnie sięgnęło po końcowy triumf. W finale imprezy dziewczęta pokonały FUN Sport Kielce 15:4. Bardzo blisko awansu do strefy medalowej był II zespół z Kluczewska, który niestety po własnych błędach przegrał ćwierćfinał z Ćmińskiem 13:15 i ostatecznie zajął V miejsce. Na „plusik” trzeba zaliczyć występ nowych zawodniczek – Ani Grabiec i Oli Smoczek, które dopiero teraz dołączyły do drużyny. Trzeba przyznać, że na pewno się sprawdziły i dostaną kolejne szanse.

MVP Turnieju „Singielek” została wybrana Kinga Czaińska (SP Kluczewsko) natomiast w kategorii „czwórki” tytuł ten zdobyła Amelia Mazur (SP Kluczewsko).

SP Kluczewsko w zawodach reprezentowały: „Single” – Kinga Czaińska, Amelia Jończyk, Amelia Pura, Emilia Dobrowolska, Daria Barabasz. „Dwójki” – Kinga Czaińska, Amelia Jończyk. „Czwórki” – I zespół: Amelia Mazur, Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec; II zespół: Natalia Wójcik, Nikola Olczyk, Natalia Toborek, Anna Grabiec, Aleksandra Smoczek. Opiekunem wszystkich zespołów jest p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ: