,,Wstańcie, chodźmy!” - woła hasło tegorocznego Dnia Papieskiego.

Chociaż jego  obchody  od lat widnieją  w kalendarzu uroczystości naszej  placówki  i stały się szkolną  tradycją, to w tym roku miały  bardziej uroczysty charakter ze względu  na to,  że św. Jan Paweł II  od kilku miesięcy  jest  patronem naszej szkoły.

Pierwszym punktem  obchodów XIX Dnia Papieskiego przez  naszą  szkołę była  Msza św. w dniu 13 października o godz. 8.30. Liturgię  Niedzieli Papieskiej  ubogaciła obecność  pocztu sztandarowego szkoły. Dzieci i młodzież aktywnie włączyli się w  liturgię słowa, a po Mszy świętej   uczestniczyli w zbiórce  na program stypendialny prowadzony przez Fundację ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Celem tej inicjatywy, zwanej też  ,,żywym”  pomnikiem św. Jana Pawła II,  jest wyrównywanie szans edukacyjnych dla młodzieży pochodzącej z małych miejscowości.

W dniu 16 października w każdej grupie przedszkolnej odbyły się zajęcia poświęcone Janowi Pawłowi II. Natomiast 18 października uczciliśmy pamięć o wielkim Polaku  okolicznościowym  apelem. Recytowane przez uczniów klas III wiersze,  piosenki w wykonaniu grup przedszkolnych  oraz fotografie w formie  prezentacji  przypomniały nam najważniejsze wydarzenia z życia polskiego papieża.

                                    ,,My Cię chcemy naśladować

                                       Tak jak Ty wszystkich miłować

                                       Bo Tyś jest nasz Patron wielki

                                       Przyjaciel i przykład wszelki”

 

Św. Jan Paweł II jest dla społeczności naszej szkoły autorytetem i wzorcem osobowym. Jego nauka  jest ciągle aktualna  i jej wypełnianie stanowi misję naszej szkoły.

Małgorzata Stróżykowska, Agnieszka Piskorek

Zdjęcia TUTAJ: