Siatkarki SP Kluczewsko najlepsze w Bełchatowie!!! [13 styczeń 2019]

Świetny wynik uzyskały młode Siatkarki z Kluczewska w Noworocznym Turnieju Mini Siatkówki Akademii PGE Skry Bełchatów. W kategorii „czwórek” zajęły I i II miejsce natomiast w kategorii „dwójek” – III miejsce!!!

W najstarszej kategorii wystąpiło 11 zespołów podzielonych na 2 grupy. W wyniku losowania zarówno I jak i II zespół z Kluczewska trafiły do Grupy „A” i osiągnęły tam następujące wyniki: SP I Kluczewsko – SP Radoszyce 21:11; SP I Kluczewsko – SP 111 Łódź 21:8; SP I Kluczewsko – SP Nr 8 Bełchatów 21:8; SP I Kluczewsko – SP Kępno 21:5; SP I Kluczewsko – SP II Kluczewsko 21:10.

SP II Kluczewsko – SP Radoszyce 21:3; SP II Kluczewsko – SP 111 Łódź 21:6; SP II Kluczewsko – SP Nr 8 Bełchatów 21:7; SP II Kluczewsko – SP Kępno 21:4; SP II Kluczewsko – SP I Kluczewsko 10:21.

Oba zespoły z Kluczewska zajęły 2 pierwsze miejsca w grupie „A” i pewnie awansowały do półfinałów, gdzie czekały na nie najlepsze drużyny z grupy „B”: SP Ostrówek i PSP Fałków.

Wyniki półfinałów: SP I Kluczewsko – PSP Fałków 21:6; SP II Kluczewsko – SP Ostrówek 21:13.

Finał był już wewnętrzną rozgrywką miedzy kluczewiankami, w której lepsze okazały się dziewczęta z I zespołu, pokonując po bardzo wyrównanym meczu swoje koleżanki 21:18.

Klasyfikacja końcowa w kategorii „czwórki”: 1. SP I Kluczewsko, 2. SP II Kluczewsko, 3. SP Ostrówek, 4. PSP Fałków, 5-6. SP Radoszyce, SP Nr 9 II Bełchatów, 7-8. SP Nr 8 Bełchatów, SP Nr 9 I Bełchatów, 9-10. SP Kępno, SP Nr 3 Bełchatów, 11. SP 111 Łódź.

Super niespodziankę sprawiły najmłodsze Siatkarki z Kluczewska, które rywalizowały w „dwójkach” (Rocznik 2008). Był to ich absolutny debiut w tej kategorii i trzeba przyznać, że zaprezentowały się świetnie. Mimo, że rywalizowały z dziewczętami o rok od siebie starszymi (wszystkie zawodniczki z Kluczewska są z rocznika 2009) zdobyły miejsce na podium!

W kategorii „dwójki” zagrało 9 zespołów podzielonych na 2 grupy. SP Kluczewsko rywalizowało w grupie „A” i osiągnęło następujące wyniki: SP Kluczewsko – SP Nr 13 I Bełchatów 21:9; SP Kluczewsko – SP Nr 8 Bełchatów 21:10, SP Kluczewsko – SP Nr 13 II Bełchatów 21:10, SP Kluczewsko – SP II Radoszyce 21:10.

Po wygraniu wszystkich spotkań w grupie w półfinale SP Kluczewsko zagrało z drużyną SP Gomunice, z którą przegrało 17:21. Mecz o III miejsce w turnieju toczył się już pod dyktando kluczewianek, które pewnie pokonały SP Nr 8 Bełchatów 21:11.

Klasyfikacja końcowa w kategorii „dwójki”: 1. SP Gomunice, 2. PSP Fałków, 3. SP Kluczewsko, 4. SP Nr 8 Bełchatów, 5-6. SP Nr 13 I Bełchatów, SP I Radoszyce, 7-8. SP Nr 13 II Bełchatów, SP 111 Łódź, 9. SP II Radoszyce.

Czołowe drużyny w turnieju zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami. Wszyscy otrzymali dyplomy i upominki, które wręczyli: rozgrywający PGE Skry Bełchatów – Kamil Droszyński oraz koordynatorzy projektu Akademii Skry – p. Natalia Pizło oraz p. Radosław Kolanek.

Turniej w Bełchatowie to jeden z kolejnych etapów przygotowań do najważniejszych zmagań wiosennych. Gra naszych „czwóreczek” wyglądała bardzo przyzwoicie. Dziewczęta popełniały mniej błędów i zdecydowanie lepiej grały w zagrywce co przełożyło się na osiągnięty wynik.

Jeśli chodzi o nasze „dwójki” to w obecnym roku mają się one „ogrywać” i zdobywać doświadczenie. Bardzo cieszy każdy mały „sukcesik”, który osiągają. Na pewno jeszcze bardziej mobilizuje je to do pracy na treningach oraz  buduje i „scala” jako drużynę.

Przypomnijmy, że młode siatkarki ze Szkoły Podstawowej z Kluczewska należą do Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów od września 2017 r. Treningi w ramach Akademii odbywają się 2 razy w tygodniu we wtorki i czwartki.

SP Kluczewsko na turnieju w Bełchatowie zagrało w składzie: „Czwórki” – I zespół: Amelia Mazur, Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec. II Zespół: Natalia Wójcik, Nikola Olczyk, Natalia Toborek, Kinga Turczyn, Aleksandra Borowiecka. „Dwójki”: Amelia Jończyk, Kinga Czaińska, Amelia Pura. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Już 26 stycznia w hali sportowej w Kluczewsku odbędzie się bardzo silnie obsadzony II Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki – Kluczewsko Mini Volley Cup’2019, w którym zagra 20 zespołów. Oprócz kluczewianek w turnieju zagra wiele czołowych zespołów z Polski na czele  z aktualnym Mistrzem naszego kraju – MKS MOS Wieliczka.

Wszystkich sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy do kibicowania

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

NASZ ABSOLWENT NA PARYSKIEJ SORBONIE! [09 styczeń 2019]

3 stycznia 2019 roku w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Kluczewsku  mieliśmy przyjemność i zaszczyt gościć absolwenta naszej szkoły -  Pana doktora Krzysztofa Barczyńskiego.

Z wykształcenia jest astronomem oraz fizykiem. Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu w Getyndze oraz Instytutu Maxa Plancka w Getyndze. Obecnie jest pracownikiem naukowym paryskiej Sorbony. Od 10 lat zajmuje się badaniem Słońca. Przedmiotem jego badań są dynamiczne zjawiska zachodzące w atmosferze Słońca, które mogą zakłócać poprawne funkcjonowanie systemów elektroenergetycznych, nawigacji satelitarnej oraz łączności na Ziemi.

Podczas spotkania z uczniami Pan dr Krzysztof Barczyński omówił zjawiska zachodzące na sferze niebieskiej. Przedstawił mapę nieba w aktualnym czasie i dokonał analizy obiektów widocznych z Ziemi. W czasie warsztatów uczniowie pracowali z mapami nieba otrzymanymi od Pana Krzysztofa. Odczytywali nazwy: konstelacji gwiazd, galaktyk, planet i innych obiektów kosmicznych.

Szczególne zainteresowanie tematem wykazali uczniowie klas trzecich: Karol Pura i Artur Zasada. Prowadzili bardzo ożywioną dyskusję na temat energii emitowanej przez Słońce podczas pojedynczego wybuchu. Mieli bardzo dużo pytań z dziedziny astronomii do Pana doktora, jak również sami wykazywali się dużą wiedzą.

Uczniowie podczas  warsztatów z Panem Barczyńskim zdobyli nowe wiadomości i umiejętności. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie wśród uczniów.

Mamy nadzieję na stałą współpracę i cykliczność spotkań z Panem doktorem.

Bożena Celebańska-Suliga

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

ZAJĘCIA OTWARTE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO [05 styczeń 2019]

W  grudniu odbyły się zajęcia otwarte z języka angielskiego w klasie 2b. Uczniowie poprzez zabawę powtarzali materiał z zakresu: sports.

Zabawa   łączy  przyjemne z pożytecznym,  pozwala uczniowi na wykorzystanie języka w sposób bezstresowy i stymuluje emocjonalnie, przez co poprawia zapamiętywanie materiału. W trakcie takiej komunikacji nacisk stawia się na przekaz. Poprawność językowa, choć bardzo istotna, jest tu na drugim planie . Nauczyciel pomaga uczniom  gdy brakuje im słownictwa. W naturalnej sytuacji błędy gramatyczne są tolerowane przez rodowitych mówców, znacznie ważniejsza jest płynność i znajomość słów. Wypowiedzi są spontaniczne, a użycie języka twórcze. W trakcie gry uczniowie skupiają się na celu, którym jest wygranie. Wtedy wyłącza się lęk przed popełnianiem błędów i samokontrola. Przy tak wyjątkowej okazji obserwatorzy  mieli szansę zobaczyć, jak wyglądają zajęcia z wykorzystaniem materiałów aktywizujących. Uczniowie bardzo  chętnie pracowali oraz świetnie się przy tym bawili. Okazało się ,że obecność  Rodziców jest dla nich szczególnie motywująca i każdy uczeń chętnie uczestniczył we wszystkich zabawach. Rodzice  zapoznali się z metodami pozwalającymi na powtórzenie materiału przed planowanym testem. Szeroki wachlarz zabaw dydaktycznych, gier językowych, rymowanek czy wierszyków pozwala na pełne przyswojenie  słówek i zwrotów stanowiących bazę do dalszej nauki. Cieszy  fakt, że zajęcia okazały się bardzo interesujące zarówno dla dzieci jak i rodziców, którzy mogli skonfrontować swoje wyobrażenia o nauce języka angielskiego we współczesnej szkole.

                                                           Małgorzata Auguścik-Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wigilia w przedszkolu [05 styczeń 2019]

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyliśmy wigilią, która odbyła się 21 grudnia.

Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, jak również rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości.

Dzieci smakowały barszczyk z uszkami, potrawy rybne i inne smakołyki przygotowane przez rodziców. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych oraz wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Irena Orzechowska złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Marzena Sobczyk

Zdjęcia autorstwa p. Dominiki Prokop TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zapraszamy na Jasełka!!! [02 styczeń 2019]

6 stycznia 2019 roku o godz. 16.00 (po mszy św.)
w sali gimnastycznej szkoły zostaną wystawione jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży.

Występujących aktorów zapraszamy na próbę o godz. 14.15.
Barbara Dumin, Małgorzata Stróżykowska
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Betlejemskie Światło Pokoju - znak braterstwa, jedności i nadziei. [02 styczeń 2019]

Betlejemskie Światło Pokoju - płomień, który został wcześniej rozpalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem przywędrował do Europy dzięki skautom austriackim.

W tym roku delegacja Hufca Szczekocińsko- Włoszczowskiego im. Aleksego Dawidowskiego ps. Alek przywiozła Betlejemski Ogień z Linz w Austrii. „Światło, które łączy” pod takim hasłem 16 grudnia w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny we Włoszczowie odbyło się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, w którym uczestniczyli również harcerze z naszej szkoły. Po Mszy Św. cała harcerska brać oraz zaproszeni goście  zawiązali krąg braterstwa.  Następnie wszyscy udali się na spotkanie wigilijne.

Opiekun drużyny harcerskiej - Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Kino Szkoła [02 styczeń 2019]

Dnia 13 grudnia 2018 r uczniowie klas II po raz kolejny wzięli udział w zajęciach organizowanych przez Kino Muza we Włoszczowie w ramach Filmowych Drogowskazów 2018/2019 KinoSzkoła. Były one poświęcone Świątecznym tradycjom w różnych kulturach. Dzieci miały okazję porównać swoją wiedzą na temat polskich tradycji świątecznych z tradycjami w innych krajach – na przykład w Norwegii, Rosji, Anglii. Następnie obejrzały film pt.,, Mikołaj w każdym z nas” produkcji norweskiej.  To filmowa opowieść o niezwykłym spotkaniu, która zawiera dla nas wszystkich, dzieci i dorosłych, piękne, ale jakże ważne przesłanie: ,,Nie musisz być dorosły ani bogaty aby dla swych bliskich stać się Mikołajem. A gdy odkryjesz piękno ciepłych rodzinnych Świąt i podzielisz się tą  radością z ważnymi dla Ciebie osobami, kto wie, może spotkasz Świętego Mikołaja we własnej osobie.”

Jolanta Noga, Barbara Włódzik

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarki z Kluczewska grały w Ogólnopolskim Turnieju w Łasku [31 grudzień 2018]

30 grudnia młode siatkarki ze Szkoły Podstawowej z Kluczewska uczestniczyły w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt ŁASKOVIA OLIMP CUP, kategoria „czwórki”. Turniej miał bardzo mocną obsadę. Zagrało w nim wiele doskonałych zespołów, uczestników lipcowych Mistrzostw Polski z Zabrza. (m.in. GLKS Nadarzyn, Joker Świecie, Victoria Lubowidz czy Libero Vip Aleksandrów Łódzki). W sumie w zawodach wystąpiły 23 zespoły a wśród nich 2 ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku. Rozgrywki toczyły się systemem grupowym (1 set do 15 punktów).

Wyniki spotkań kluczewskich drużyn przedstawiają się następująco:

Etap I (3 grupy 6-zespołowe, 1 grupa 5-zespołowa).

Grupa „B”: SP II Kluczewsko – Łaskovia I Łask 15:10; SP II Kluczewsko – UKS Ozorków 15:8; SP II Kluczewsko – Siatkarz II Koło 15:5; SP II Kluczewsko – Victoria Lubowidz 7:15; SP II Kluczewsko – SALOS I Staniątki15:10.

SP II Kluczewsko z jedną porażką zajęło II miejsce w grupie „A” i awansowało do kolejnego etapu (miejsca 1-12).

Grupa „D”: SP I Kluczewsko – Gorce II Nowy Targ 9:15; SP I Kluczewsko – Libero Vip Aleksandrów Łódzki 5:15; SP I Kluczewsko – Siatka Zgierz 10:15; SP I Kluczewsko – Tytan Ostrowy 4:15.

SP I Kluczewsko zajęło V miejsce w grupie „D” i trafiło do gier o miejsca 19-23.

Etap II – Miejsca 1-12 (2 grupy 6-zespołowe)

Grupa „E”: SP II Kluczewsko – Tytan Ostrowy 12:15; SP II Kluczewsko – GLKS I Nadarzyn 4:15; SP II Kluczewsko – Łaskovia II Łask 11:15; SP II Kluczewsko – GLKS II Nadarzyn 12:15; SP II Kluczewsko – Joker Świecie 7:15.

Wyniki uzyskane w II etapie rozgrywek uplasowały SP II Kluczewsko na 11 miejscu w całym turnieju.

Etap II – Miejsca 19-23

Grupa „H”: SP I Kluczewsko – Sukces Komprachcice 15:13; SP I Kluczewsko – Volley II 34 Łódź 15:13; SP I Kluczewsko – Start Kłobuck 15:10; SP I Kluczewsko – Salos I Staniątki 10:15.

Wyniki uzyskane w II etapie rozgrywek uplasowały SP I Kluczewsko na 20 miejscu w całym turnieju.

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

 1. GLKS Nadarzyn I
 2. Joker Świecie
 3. Libero VIP Aleksandrów Łódzki
 4. Victoria Lubowidz
 5. Tytan Ostrowy
 6. Gorce Nowy Targ II
 7. GLKS Nadarzyn II
 8. Gorce Nowy Targ I
 9. Volley 34 Łódź I
 10. Łaskovia Łask II
 11. SP Kluczewsko II
 12. UKS Ozorków
 13. Siatka Zgierz
 14. Prądniczanka Kraków
 15. Łaskovia Łask I
 16. Siatkarz Koło I
 17. Salos Staniątki II
 18. Siatkarz Koło II
 19. Salos Staniątki I
 20. SP Kluczewsko I
 21. Sukces Komprachcice
 22. Volley 34 Łódź II
 23. Start Kłobuck

Dziewczęta z Kluczewska w Łasku zaprezentowały wyraźnie „świąteczną” formę. Grały bardzo nierówno. Dobre momenty przeplatały słabszymi co przekładało się na końcowy wynik w poszczególnych meczach. Biorąc jednak pod uwagę bardzo silną obsadę w turnieju i możliwość skonfrontowania się z najlepszymi drużynami w Polsce występ w turnieju można uznać na mały „plusik”.

SP Kluczewsko w Łasku zagrało w składzie: I Zespół – Natalia Wójcik, Nikola Olczyk, Natalia Toborek, Emilia Wójcik, II Zespół - Amelia Mazur, Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

SP Kluczewsko kibicuje Skrze Bełchatów! [28 grudzień 2018]

28 grudnia grupa 40 uczniów Szkoły Podstawowej z Kluczewska uczestniczyła w wyjeździe na mecz Plus Ligi pomiędzy PGE Skrą Bełchatów a Chemikiem Bydgoszcz.

Nasi uczniowie mieli okazję podziwiać w akcji jednych z najlepszych siatkarzy występujących w Polsce, takich jak m. in. aktualni Mistrzowie Świata – Jakub Kochanowski, Artur Szalpuk i  Grzegorz Łomacz oraz Milad Ebadipour, Karol Kłos, Renee Teppan czy Kacper Piechocki.

Wyjazd na mecz odbył się w ramach Projektu Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów do którego to należy Szkoła Podstawowa z Kluczewska.

Wspaniała atmosfera panująca w bełchatowskiej hali oraz możliwość wspierania dopingiem swoich idoli na pewno przyczynia się do jeszcze większej popularyzacji siatkówki w naszym szkolnym środowisku. Kulturalny doping jaki panuje na meczach siatkówki kształtuje pozytywne motywacje i postawy uczniów wobec aktywności fizycznej.

Drużyna SKRY pewnie pokonała swoich rywali z Bydgoszczy 3:0 czym sprawiła ogromną radość zarówno nam jak i licznie zgromadzonej widowni w hali „Energia”. MVP meczu został kapitalnie grający Środkowy Bloku bełchatowskiej drużyny – Jakub Kochanowski.

Dziękujemy serdecznie Zarządowi PGE Skry Bełchatów za możliwość bezpłatnego obejrzenia meczu oraz panu Rafałowi Pałce – Wójtowi Gminy Kluczewsko za zapewnienie transportu na w/w mecz.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

WESOŁYCH ŚWIĄT [23 grudzień 2018]

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

JASEŁKA'2018 [23 grudzień 2018]

Dnia 21.12.2018r. uczniowie z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku wystawili jasełka dla społeczności szkolnej. Do szkoły został zaproszony ks. Proboszcz Wiesław Chęcina, który przed  rozpoczęciem  inscenizacji zabrał głos. Wskazał na niektóre tradycje, jakie wiążą się z Bożym Narodzeniem. Podkreślił wartość i wielkość tych świąt  i złożył życzenia Dyrekcji, nauczycielom i uczniom. 

W misterium Bożonarodzeniowym aktorzy szkolni z wielkim pietyzmem odzwierciedlili rzeczywistość z przed ponad 2000lat, w której Bóg jako Człowiek przychodzi na ziemię, aby zamieszkać wśród nas. Najbardziej zaszczytną rolę miała Maryja piastująca Dzieciątko Jezus i Józef –opiekun Jezusa, bo wokół nich wszystkie sceny się rozgrywały. Przeplatane kolędami sceny z Rodziną w skład której wchodzili ojciec, matka i dwie córki oraz sceny z aniołami, pasterzami, królami,  wprowadzały widzów w atmosferę przyjaźni i bliskości między sobą.

Na zakończenie widzowie podziękowali gromkimi oklaskami naszym aktorom. 6.01.2019r. w uroczystość Objawienia Pańskiego w godzinach popołudniowych, jasełka zostaną ponownie wystawione dla społeczności parafialnej i gminnej. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Na zakończenie mili goście złożą dobrowolne ofiary, które przeznaczone będą  na edukację dzieci w Afryce,  jako znak solidarności, miłości i jedności z dziećmi w krajach misyjnych.

Barbara Dumin

Zdjęcia TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Świeć gwiazdeczko... [23 grudzień 2018]

Przygotowanie dekoracji świątecznych zaczęliśmy od wykonania gwiazdek ażurowych z papieru. Młodsze dzieci z chęcią przyłączyły się do pracy. Wraz z panią Joanną Nowicką wykonały ozdoby do świetlicy szkolnej.

Wychowawcy świetlicy:

Joanna Nowicka,

Barbara Hyska,

Marzena Sobczyk

 

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Sukcesy siatkarskie Kluczewska w Świętokrzyskim Mini Volley Cup [19 grudzień 2018]

19 grudnia w Kielcach odbył się turniej minisiatkówki dziewcząt w ramach Świętokrzyskiego Mini Volley Cup. W zawodach zagrało bardzo dużo zespołów z całego województwa a wśród nich młode siatkarki ze Szkoły Podstawowej z Kluczewska, w kategorii „czwórki” – 2 drużyny, „dwójki” – 1 i po raz pierwszy w historii  „single” – 3 dziewczynki.

Nasze najmłodsze „siatkareczki” spisały się znakomicie co zaowocowało II miejscem „absolutnej” debiutantki – Kingi Czaińskiej. W turnieju „singli” zagrały 23 zawodniczki, które toczyły między sobą mecze w systemie „brazylijskim” (2 porażki wykluczają z rozgrywek). Trochę pecha miała Amelka Pura, która w pierwszym meczu trafiła na silną zawodniczkę ze Skarżyska Kamiennej, w drugim meczu pokonała siatkarkę FUN Sport Kielce a następnie trafiła na swoją koleżankę Amelkę Jończyk i niestety mimo bardzo dobrej gry doznając drugiej porażki musiała pożegnać się z turniejem. Amelka Jończyk i Kinga Czaińska radziły sobie świetnie. Drabinka turniejowa spowodowała, że w ćwierćfinale trafiły na siebie co oznaczało, że tylko jedna z nich będzie walczyć o medale. W bratobójczym pojedynku Kinga zwyciężyła 15:11 i to ona awansowała do półfinału, gdzie pewnie pokonała koleżankę z Mirca natomiast w finale uległa zawodniczce SMS Ostrowiec Św. 11:15 (z tą samą zawodniczką Kinga przegrała także w pierwszej fazie turnieju). Bilans spotkań, naszych najmłodszych siatkarek przedstawia się następująco: Amelia Pura (1 zwycięstwo, 2 porażki), Amelia Jończyk (3 zwycięstwa, 2 porażki), Kinga Czaińska (6 zwycięstw, 2 porażki). Ostateczne miejsca naszych „singielek”: Kinga Czaińska (II miejsce), Amelia Jończyk (VII – VIII), Amelia Pura (XVII – XXIII).

W rozgrywkach „czwórek” w gronie 9 zgłoszonych zespołów wystąpiły 2 drużyny z Kluczewska. Grano w trzech grupach trzy-zespołowych. I zespół pewnie wygrał swoją grupę pokonując UKS Viktorię Włoszczowa 21:13 oraz Mąchocice 21:7 i bez problemu awansował do fazy finałowej (miejsca I-III). II zespół najpierw pokonał Galę II Skarżysko Kamienna 21:5 by następnie przegrać z SMS Ostrowiec Św. 13:21. Pozwoliło im to grać o miejsca 4-6.

W pierwszym meczu strefy medalowej SP I Kluczewsko uległ Gali Skarżysko Kam. 19:21. Niestety nasze zawodniczki fatalnie serwowały w tym spotkaniu (8 zepsutych zagrywek) co przechyliło szalę zwycięstwa na korzyść Gali. W drugim meczu Kluczewianki pokonały SMS Ostrowiec Św. 23:21. W ostatnim meczu tej grupy Ostrowiec pokonał Skarżysko Kam. 21:13 i dzięki lepszemu bilansowi małych punktów triumfował w całych rozgrywkach. SP I Kluczewsko zajęło II miejsce a Gala Skarżysko III.

SP II Kluczewsko w II fazie doznał dwóch porażek z Viktorią Włoszczowa i FUN Sport Kielce i został sklasyfikowany na 6 miejscu.

Ostatnia nasza drużyna grająca w turnieju to drużyna „dwójek”. W tej kategorii tak jak w singlach grano systemem „brazylijskim”. Zagrało 16 drużyn. SP Kluczewsko wygrało jeden mecz i doznało 2 porażek i zakończyło zmagania na miejscach IX-XVII.

SP Kluczewsko na zawodach w Kielcach reprezentowały: „Single”: Kinga Czaińska, Amelia Jończyk, Amelia Pura. „Dwójki”: Fabiola Barabasz, Zuzanna Olczyk. „Czwórki”: I zespół – Amelia Mazur, Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec. II zespół: Natalia Wójcik, Natlia Toborek, Kinga Turczyn, Anna Borowiecka, Aleksandra Borowiecka. Opiekunowie – p. Tomasz Dębowski, p. Urszula Jeziorska

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wizyta gości z Chin, Sri lanki i Tajlandii. [18 grudzień 2018]

17 grudnia  w naszej szkole gościło 3 wolontariuszy z Chin, Sri lanki i Tajlandii. Wizyta miała miejsce  w ramach  współpracy jaką prowadzi nasza szkoła z I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie.

Wolontariusze przygotowali prezentacje multimedialne przedstawiające położenie, kulturę i najważniejsze informacje dotyczące swoich krajów. Uczniowie z klasy VI „A” oraz V „C”   obejrzeli filmy promujące każdy z w/w krajów. Nieodłącznym elementem każdej  lekcji były swobodne rozmowy uczniów z wolontariuszami i możliwość zadawania pytań. Uczniowie mieli również możliwość poznania podstawowych słów w językach naszych gości.

W klasie I „A” uczniowie wraz z wolontariuszami uczestniczyli w zajęciach, podczas których wykorzystano szereg gier dydaktycznych, zabaw i  piosenek. Zajęcia okazały się bardzo interesujące. Cieszy fakt, iż nasi uczniowie mieli możliwość bezpośredniego wykorzystania języka angielskiego w naturalnych konwersacjach. Stanowi to ważny  czynnik motywujący do dalszej  nauki  i mamy nadzieję, że takich spotkań będzie coraz więcej.

Małgorzata  Auguścik-Osicka, Izabela Janus

Zdjęcia Tutaj:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wizyta w Parku Trampolin FLYSKY [18 grudzień 2018]

W ramach Mikołajek w dniu 10 grudnia  2018 roku uczniowie klas VA, VIA oraz VIB wzięli udział w wycieczce do Parku Trampolin FlySky w Kielcach. Ten  wyjątkowy Park Rozrywki łączy  dziesiątki niesamowitych trampolin z magicznym, wymarzonym i kolorowym placem zabaw. Uczniowie po odbyciu rozgrzewki i instruktarzu słownym mogli w grupach i indywidualnie cieszyć się atrakcjami.

Małgorzata Auguścik-Osicka, Małgorzata Krzysztoszek, Bożena Celebańska -Suliga

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 727 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Siatkarki SP Kluczew... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [25619]