Kolejny awans na Mistrzostwa Polski naszych Siatkarek!!! [15 czerwiec 2021]

15 czerwca w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskich Rozgrywek Minisiatkówki Kinder+Sport. W kategorii „Trójki” wystąpiła Reprezentacja Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko, która spisała się świetnie. Zdobywając Wicemistrzostwo Województwa awansowała ona do Finału Ogólnopolskiego! W finale „trójek” wystąpiło 10 najlepszych drużyn wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Zespoły podzielono na dwie grupy, w których grano „każdy z każdym” jeden set do 21 punktów. Siatkarki z Kluczewska zagrały w grupie „B”, w której odniosły komplet zwycięstw pokonując kolejno: FUN Sport I Kielce, SMS MUKS Jedynkę II Ostrowiec Św., Galę I Skarżysko Kamienna oraz SP 25 II Kielce. Zwycięstwo w grupie dało kluczewiankom awans do ścisłego Finału, gdzie zagrały 4 najlepsze drużyny z obu grup z zaliczeniem meczów z grup eliminacyjnych. W fazie finałowej SP Arka najpierw pokonała SP 25 I Kielce by w meczu o I miejsce ulec po bardzo dobrym meczu gospodyniom czyli SMS MUKS Jedynka I Ostrowiec Św. Klasyfikacja końcowa turnieju „trójek: 1. SMS MUKS Jedynka I Ostrowiec Św., 2. SP Arka Kluczewsko, 3. FUN Sport I Kielce, 4. SP 25 I Kielce, 5. SMS MUKS Jedynka II Ostrowiec Św. 6. Gala II Skarżysko Kam., 7. Gala I Skarżysko Kam., 8. Volley Stars I Ostrowiec Św., 9. SP 25 II Kielce, 10. Gala III Skarżysko Kam.

Siatkarki z Kluczewska zdobywając Wicemistrzostwo Województwa wywalczyła awans do Mistrzostw Polski w Minisiatkówce Kinder+Sport, które odbędą się w dniach 26-29 sierpnia 2021r. w Arenie Gliwice.

Awans na Mistrzostwa Polski wywalczyły: Kinga Czaińska (kpt.), Amelia Jończyk, Natalia Mikołajczyk, Emilia Dobrowolska. Trener – Tomasz Dębowski.

Cieszymy się niezmiernie z tego sukcesu, o który nie było łatwo w tym specyficznym roku dla sportu, kiedy ze względu na pandemię nie zawsze można było trenować czy grać. Mamy nadzieję, że takie „czasy” się już więcej nie powtórzą.

Super sprawą jest to, że drużyna z Kluczewska awansowała na Mistrzostwach Polski Kinder+Sport po raz 6 z rzędu. Świadczy to o tym, że ciężka praca nie idzie na marne, a sukcesy jeszcze bardziej ją napędzają i motywują do treningów coraz młodsze siatkarki, które licznie uczęszczają na zajęcia minisiatkówki.

Po raz kolejny na Mistrzostwach Polski z dumą będziemy reprezentować Naszą Szkołę, Gminę, Powiat i Województwo i obiecujemy „walkę” o jak najlepsze miejsce. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają. Pozdrawiamy.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wspaniały sezon Młodziczek z Kluczewska [14 czerwiec 2021]

Udziałem w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski zakończyły sezon 2020/2021 Młodziczki Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko. Nasze Siatkarki swój turniej ćwierćfinałowy rozgrywały w Wieliczce i zaprezentowały się tam bardzo dobrze zajmując ostatecznie IV miejsce. Kluczewianki rozegrały w nim 4 mecze uzyskując następujące wyniki: SP Arka Kluczewsko – MOSIR Jasło 2:1 (MVP meczu – Wiktoria Łęcka), SMS Solna Wieliczka – SP Arka Kluczewsko 2:0, UMKS Tuszyn – SP Arka Kluczewsko 2:0, Developress Rzeszów – SP Arka Kluczewsko 2:0. Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SMS Solna Wieliczka, 2. Developress Rzeszów, 3. UMKS Tuszyn, 4. SP Arka Kluczewsko, 5. TPS Gorce Nowy Targ, 6. MOSIR Jasło.

Nasze zawodniczki na tym świetnie zorganizowanym turnieju zaprezentowały się bardzo dobrze. Po raz kolejny udowodniły, że w takich małych miejscowościach jak Kluczewsko można stworzyć super projekt i dzięki ciężkiej pracy jak równy z równym rywalizować z „uznanymi” drużynami z całej Polski.

Udział w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski jest ukoronowaniem świetnego sezonu jaki dziewczyny rozegrały w Świętokrzyskiej Lidze Młodziczek. Nasze siatkarki zdobyły w niej Wicemistrzostwo Województwa i w nagrodę awansowały do rozgrywek centralnych.

Jest to naprawdę wspaniała grupa, która świetnie się dogaduję i wspiera wzajemnie. Ich bardzo dobra gra została doceniona przez trenerów Kadr Województwa Świętokrzyskiego co zaowocowało powołaniami do tychże reprezentacji. Powołania otrzymały Amelia Mazur, Wiktoria Łęcka, Ania Grabiec i Zuzia Wyrobek. Amelia i Wiktoria reprezentowały nasze Województwa w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Chełmie oraz Regionalnym Turnieju Nadziei Olimpijskich w Rzeszowie. Amelia Mazur otrzymała także powołanie na konsultację naborową Kadry Polski w Siatkówce Plażowej.

Kadrę Młodziczek w sezonie 2020/2021 tworzyły: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Anna Grabiec, Emilia Barczyńska, Zuzanna Wyrobek, Kamila Stanisz, Aleksandra Depta, Kinga Czaińska, Natalia Mikołajczyk. Trener – Tomasz Dębowski

Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy wspierają siatkówkę dziewcząt w Kluczewsku: Gminie Kluczewsko z panem Wójtem Rafałem Pałką na czele, pani Irenie Orzechowskiej – dyrektorowi ZPS Kluczewsko, panu Mariuszowi Ochenduszka – prezesowi PKS Arka Kluczewsko, Akademii PGE Skry Bełchatów, Państwu Agnieszce i Danielowi Łęckim, pani Monice Bakalarz, która zapewnia opiekę medyczną na wszystkich meczach, naszym kibicom oraz wszystkim pozostałym, którzy nie zostali wyżej wymienieni.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i oczywiście polecamy się na przyszłość. Sukcesy naszych siatkarek są wspaniałą promocją Naszej Gminy. Dzięki tym sukcesom na treningach pojawia się coraz więcej młodych „siatkareczek”, które chcą grać jak starsze Mistrzynie. Obecnie na wszystkie zajęcia minisiatkówki i siatkówki uczęszcza prawie 40 dziewczynek co bardzo dobrze rokuje na przyszłość. Mamy nadzieję, że największe sukcesy dopiero przed nami!

Pozdrawiamy

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Komunikacja online jako sposób rozwijania umiejętności czytania i wypowiadania się [14 czerwiec 2021]

INNOWACJA PEDAGOGICZNA

„Komunikacja online jako sposób rozwijania umiejętności czytania i wypowiadania się.”

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie Zespołu Przedszkolno- Szkolnego  w Kluczewsku wzięli udział w innowacji pedagogicznej „Komunikacja online jako sposób rozwijania umiejętności czytania i wypowiadania się.” 

Treści wdrażane podczas innowacji poszerzyły u uczniów wiedzę o kulturze krajów anglo-  i niemieckojęzycznych. Dzięki innowacji uczniowie  rozwinęli  umiejętność czytania ze zrozumieniem, tworzenia wypowiedzi ustnej, wzbogacili zasób słownictwa, poszerzyli wiadomości z zakresu struktur gramatycznych oraz wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych.  Ćwiczenie umiejętności konwersacji odbywało  się  poprzez aplikację TEAMS, MESSANGER, ZOOM  w języku angielskim  i niemieckim. Uczestnicy zajęć mieli możliwość rozwijania swoich  zainteresowań dzięki metodom aktywizującym oraz pracy  z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnej.

Małgorzata Auguścik -  Osicka, Izabela Janus, Ewelina  Kluska

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Projekt - Znajdź właściwe rozwiązanie [14 czerwiec 2021]

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie Zespołu Przedszkolno- Szkolnego  w Kluczewsku wzorem lat ubiegłych, wzięli udział w Programie Profilaktyki Palenia Tytoniu organizowanym przez Państwową Inspekcję  Sanitarną.

Podczas realizowanych zadań  uczniowie  poznali informacje dotyczące:

  • składu dymu tytoniowego
  • pływu palenia na zdrowie
  • szkodliwości biernego palenia
  • sposobów radzenia sobie z presją otoczenia
  • sposobów radzenia sobie ze stresem.

Należy podkreślić że, celem programu było  nie tylko przyswojenie wiedzy dotyczącej szkodliwości palenia tytoniu ale również kształtowanie właściwych postaw , wolnych od uzależnień. Realizacja programu miała miejsce głównie podczas zajęć szkolnych zarówno online jak i stacjonarnych.  Miała formę pogadanek, dyskusji , obejmowała projekcję filmów.                                                                 

szkolny koordynator programu: Małgorzata Auguścik -Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Potyczki matematyczne [14 czerwiec 2021]

11 czerwca 2021 w ZS nr 2 Im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie odbyła się IX Gala Potyczek Matematycznych. Startowali w nich uczniowie z trzech powiatów: włoszczowskiego, kieleckiego i jędrzejowskiego. Wśród nagrodzonych osób znalazła się uczennica naszej szkoły Emilia Kowal, która otrzymała wyróżnienie w Konkursie Plastycznym Kobiety w Matematyce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Lipniak

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny [13 czerwiec 2021]

22 kwietnia 2021 roku w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. W tegorocznym matematycznym zmaganiu wzięło udział 8 uczniów.  Uczniowie naszej szkoły zmierzyli się w kategoriach Maluch i Kadet.

Główną umiejętnością badaną przez Kangura jest umiejętność myślenia logicznego, a nie czysta wiedza i znajomość wzorów. Służy to rozwijaniu aktywności matematycznej uczniów potrafiących myśleć abstrakcyjnie i niestandardowo. Konkurs odbył się w ramach innowacji „Rozwijanie twórczych uzdolnień matematycznych uczniów”.

Z radością informujemy, że mamy kilka wyróżnionych osób:

Gabriela Barszcz (IVb), Mateusz Sobański (VIIa),  Nina Parzuchowska (VIIIa).

Gratulujemy naszym matematykom i życzymy kolejnych sukcesów.

Barbara Herczyńska, Małgorzata Krzysztoszek

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Rachunkowy zawrót głowy [13 czerwiec 2021]

W drugim tygodniu czerwca 2021 roku odbył się  w naszej szkole konkurs matematyczny "Rachunkowy zawrót głowy". Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów z klas IV, VII oraz VIII.

Celem konkursu było:

  • popularyzacja matematyki
  • wdrażanie do "zdrowej" rywalizacji
  • kształcenie spostrzegawczości i logicznego myślenia.

Rowiązywanie łamigłówek logicznych sprzyja aktywizacji uczniów, uczy matematycznej dociekliwości, precyzji, dostrzegania zasad i analogii oraz pomaga przełamać stereotyp, że matematyka jest nudna  i trudna.  Konkurs odbył się w ramach innowacji „Rozwijanie twórczych uzdolnień matematycznych uczniów”.

Laureatami konkursu zostali:

Małgorzata Gacek IVa

Ada Prokop VIIa

Zuzanna Olczyk VIIb

Anna Borowiecka VIIIa

Aleksandra Borowiecka VIIIa

Bartosz Jaśiński VIIIb

Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki nagrodzono drobnymi upominkami.

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w roku szkolnym 2021/2022.

Barbara Herczyńska, Małgorzata Krzysztoszek

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Młodzi rowerzyści na start! [28 maj 2021]

W Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Kluczewsku zakończyliśmy egzamin na kartę rowerową. Przystąpili do niego uczniowie klas III i IV, którzy ukończyli 10 lat. Egzamin składał się z testu wiedzy o ruchu drogowym, umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także znajomości budowy roweru.. Po zaliczeniu części teoretycznej młodzi rowerzyści przystąpili do części praktycznej, która odbywała się na specjalnie przygotowanym miasteczku ruchu drogowego. Egzamin odbywał się pod nadzorem Powiatowej Komendy Policji we Włoszczowie.

Młodym rowerzystom życzymy rozwagi i bezpieczeństwa na drodze.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs plastyczny z okazji 101 rocznicy urodzin Patrona Szkoły w Kluczewsku [26 maj 2021]

„Umiejmy dzielić się chlebem z tymi, którzy go nie mają lub mają go mniej od nas.”

Św. Jan Paweł II

Z okazji 101-ej rocznicy urodzin patrona Szkoły Podstawowej w Kluczewsku, zorganizowany został szkolny konkurs plastyczny pod hasłem: „Umiejmy dzielić się chlebem z tymi, którzy go nie mają lub mają go mniej od nas” skierowany do wszystkich uczniów i przedszkolaków. Konkurs wzbudził duże zainteresowanie szczególnie wśród uczniów klas I-III. Łącznie wpłynęło 51 prac. Jury przyznało nagrody w czterech kategoriach wiekowych. Pierwsza – przedszkole, druga – kl.I – III, trzecia – kl IV – VI i czwarta kl. VII - VIII. Nagrody otrzymali:

 Grupa przedszkolaków:

1 miejsce – Julia Ludynia

2 miejsce – Marcelina Simlat

3 miejsce – Kacper Binkowski

Wyróżnienie otrzymał Wojciech Zawisza

 Uczniowie klas I- III

1 miejsce – Filip Kluza kl. I

2 miejsce – Zuzanna Słoma kl.II oraz Dżesika Zeler kl.II

3 miejsce – Aleksandra Dobrowolska kl. II

Wyróżnienie otrzymały: Alicja Budryk kl.II oraz Zuzanna Hyska kl. IIIb

 Uczniowie klas IV – VI

1 miejsce – Maja Rucińska kl. IVb

2 miejsce –  Olga Wiśniewska kl. IVa

3 miejsce – Lena Czarny Marszałek kl. IVb

Wyróżnienie otrzymał Patryk Ruciński kl. IVb

Uczniowie klas VII – VIII

1 miejsce – Aleksandra Borowiecka kl. VIIIa

2 miejsce – Nina Parzuchowska kl. VIIIa

3 miejsce – Wiktoria Łęcka kl VIIIb

Wyróżnienie otrzymała Karolina Śpiechowicz kl. VIIb

Serdeczne podziękowania składamy p. dyrektor Irenie Orzechowskiej za ufundowanie nagród.

Organizatorzy: Aleksandra Skórnicka- opiekun Samorządu Uczniowskiego, Małgorzata Walasek – bibliotekarz, Małgorzata Stróżykowska- katechetka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Mamy w naszym Przedszkolu... [25 maj 2021]

Małym serduszkiem życzę Ci Mamo

zdrowia, uśmiechu najwięcej.

A za Twą dobroć i miłość

przyjmij ten kwiatek w podzięce.

Matka to szczególna osoba w życiu każdego człowieka. To Ona, mimo zmęczenia, zawsze znajduje dla nas czas. Potrafi wysłuchać, doradzić i pocieszyć. Dlatego w tym wyjątkowym dniu -  Dniu Matki, przedszkolaki (3, 4, 5, 6 – latki) wierszem i piosenką, dziękują swoim Mamom za ich codzienną troskę.

Jolanta Noga, Barbara Hyska, Alina Czarny Marszałek, Agnieszka Piskorek, Joanna Nowicka

Zdjęcia TUTAJ:

Film (3-4 latki) TUTAJ:

Film (5 latki) TUTAJ:

Film (6 latki) TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarze Skry Bełchatów w Kluczewsku [20 maj 2021]

Kapitalna niespodzianka spotkała młode siatkarki z Kluczewska. W dniu dzisiejszym (20.05.) na ich treningu zagościli siatkarze PGE Skry Bełchatów: Robert Milczarek, Kacper Piechocki i Mikołaj Sawicki. Po rozgrzewce i sesji zdjęciowej nasze młodziczki rozegrały z chłopakami 3-setowy pojedynek, który zakończył się zwycięstwem gości 3:0. Mimo, że mecz miał charakter towarzyski to chłopaki ze Skry walczyli o każdą piłkę jakby to był mecz mistrzowski w Plus Lidze. Mimo, że było sporo humoru to Robert, Kacper i Mikołaj pokazali kilka świetnych zagrań, zarówno w obronie, ataku jak i bloku. Na pewno młode adeptki siatkówki z Kluczewska podglądając ich zagrania mogły się wiele nauczyć. Było świetnie!

Obecny sezon z powodu pandemii jest specyficzny jeśli chodzi o rozgrywki sportowe. Mimo, że nie mogliśmy gościć na meczach Siatkarzy w ich hali to kibicowaliśmy im przed telewizorami, a następnie łączyliśmy się z nimi na żywo za pomocą platformy zoom, aby wyrazić swoje wsparcie wirtualnie. Uczestniczyliśmy także w spotkaniach „online” z zawodnikami, gdzie mogliśmy zadawać pytania i dowiedzieć się wielu ciekawych „tajników” wspaniałego sportu jakim jest siatkówka.

Dziękujemy serdecznie chłopakom oraz pani Natalii i pani Wiktorii z Akademii PGE Skry Bełchatów za możliwość potrenowania z tak zacnymi zawodnikami, którzy na co dzień występują na parkietach jednej z najlepszych lig siatkówki na świecie czyli Plus Ligi. Dziękujemy także za te wspaniałe chwile spędzone z Siatkarzami na telebimie w hali Energia oraz za wszystkie prezenty, które otrzymujemy od Akademii. Mamy ogromną nadzieję, że w nowym sezonie spotkamy się już na żywo w Bełchatowie, aby z trybun kibicować naszym idolom.

Przypomnijmy, że Szkoła Podstawowa z Kluczewska należy do Akademii PGE Skry Bełchatów już od kilku lat. Obecnie na zajęcia minisiatkówki i siatkówki uczęszcza ponad 30 dziewczynek w wieku od 6 do 15 lat. Oczywiście cały czas zapraszamy wszystkie chętne nowe dziewczyny. Pozdrawiamy.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Urodziny Scratcha [20 maj 2021]

18 maja 2021 w uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielkim przyjęciu urodzinowym online. Warsztaty ze Scratchem Juniorem i Scratchem 3.0 poprowadzone przez wspaniałych trenerów: Annę Jędryczko i Krzysztofa Jaworskiego stały się podstawą dobrej nauki programowania poprzez ciekawą zabawę.

Każdemu spotkaniu online towarzyszył inny kolor i właśnie takie scratchowe potrawy/projekty uczniowie przygotowywali podczas zajęć:
– pomarańczowo-żółte,
– pomarańczowo-zielone,
– pomarańczowo-niebieskie.
To był czas dobrej i kolorowej zabawy w gronie przyjaciół z całej Polski.

Małgorzata Lipniak

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Kolejne eksperymenty w Przedszkolu... [20 maj 2021]

Wychowawczyni w przedszkolu przygotowała kolejne eksperymenty. Dzieci zobaczyły jak przejść przez kartkę papieru A4. Rysowały szyfry "atramentem sympatycznym", czyli sokiem z cytryny i odczytywały je po wyprasowaniu żelazkiem. Zobaczyły jak zachowuje się "nurek Kartezjusza". Najwięcej entuzjazmu dostarczył wulkan. Już wkrótce nowe doświadczenia. Zapraszam. 

Joanna Nowicka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Przedszkolaki pamiętały o urodzinach św. Jana Pawła II [19 maj 2021]

18 maja 2021 roku mija 101 rocznica urodzin patrona naszej szkoły – św. Jana Pawła II, człowieka, który dla Polaków jest symbolem wiary, nadziei i miłości. Chcąc uczcić ten dzień, dzieci z grup przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach poświęconych Jego osobie. Przedszkolaki oglądały ilustracje przedstawiające Wielkiego Polaka i słuchały ciekawostek dotyczących pontyfikatu papieża. Wspólnie zaśpiewaliśmy też ulubioną pieśń Karola Wojtyły „Barkę”. Na koniec dzieci namalowały dla Ojca świętego urodzinowe laurki.

Alina Czarny Marszałek, Agnieszka Piskorek, Barbara Hyska, Jolanta Noga

Zdjęcia: TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Książka moim przyjacielem [18 maj 2021]

"Wszystko, co we mnie dobre, zawdzięczam książce".

 Maksym Gorki

17 maja uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników Biblioteki Szkolnej w Kluczewsku. Głównym celem uroczystości było zachęcenie młodych czytelników do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

W spotkaniu wzięli udział p. dyrektor Irena Orzechowska oraz uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią p. Barbarą Włódzik. Pierwszoklasiści w zaprezentowanym programie artystycznym przedstawili zasady postępowania z książką oraz wskazali korzyści płynące z czytania książek. Dzieci z uwagą wysłuchały wiersza pt. „Dwie książeczki” napisanego przez uczniów należących do Dziecięco – Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.  Następnie wypowiedziały się na temat jego treści oraz wyciągnęły wspólny wniosek, że książki należy szanować. Puntem kulminacyjnym spotkania był akt uroczystego pasowania na czytelnika, którego dokonała pani dyrektor. Na pamiątkę uczniowie otrzymali kolorowanki,  przypinki i zakładki do książek. W radosnym nastroju  pierwszoklasiści powrócili do klasy z pierwszą samodzielnie wypożyczoną książką.

Serdeczne podziękowania składamy p. dyrektor Irenie Orzechowskiej, blogerce książkowej p. Ewelinie Bartocha oraz Samorządowi Uczniowskiemu  za ufundowanie upominków.

Organizatorzy

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 1,029 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Patriotyczny rajd ro... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [51801]