Betlejemskie Światło Pokoju - znak braterstwa, jedności i nadziei. [02 styczeń 2019]

Betlejemskie Światło Pokoju - płomień, który został wcześniej rozpalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem przywędrował do Europy dzięki skautom austriackim.

W tym roku delegacja Hufca Szczekocińsko- Włoszczowskiego im. Aleksego Dawidowskiego ps. Alek przywiozła Betlejemski Ogień z Linz w Austrii. „Światło, które łączy” pod takim hasłem 16 grudnia w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny we Włoszczowie odbyło się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, w którym uczestniczyli również harcerze z naszej szkoły. Po Mszy Św. cała harcerska brać oraz zaproszeni goście  zawiązali krąg braterstwa.  Następnie wszyscy udali się na spotkanie wigilijne.

Opiekun drużyny harcerskiej - Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Kino Szkoła [02 styczeń 2019]

Dnia 13 grudnia 2018 r uczniowie klas II po raz kolejny wzięli udział w zajęciach organizowanych przez Kino Muza we Włoszczowie w ramach Filmowych Drogowskazów 2018/2019 KinoSzkoła. Były one poświęcone Świątecznym tradycjom w różnych kulturach. Dzieci miały okazję porównać swoją wiedzą na temat polskich tradycji świątecznych z tradycjami w innych krajach – na przykład w Norwegii, Rosji, Anglii. Następnie obejrzały film pt.,, Mikołaj w każdym z nas” produkcji norweskiej.  To filmowa opowieść o niezwykłym spotkaniu, która zawiera dla nas wszystkich, dzieci i dorosłych, piękne, ale jakże ważne przesłanie: ,,Nie musisz być dorosły ani bogaty aby dla swych bliskich stać się Mikołajem. A gdy odkryjesz piękno ciepłych rodzinnych Świąt i podzielisz się tą  radością z ważnymi dla Ciebie osobami, kto wie, może spotkasz Świętego Mikołaja we własnej osobie.”

Jolanta Noga, Barbara Włódzik

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarki z Kluczewska grały w Ogólnopolskim Turnieju w Łasku [31 grudzień 2018]

30 grudnia młode siatkarki ze Szkoły Podstawowej z Kluczewska uczestniczyły w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt ŁASKOVIA OLIMP CUP, kategoria „czwórki”. Turniej miał bardzo mocną obsadę. Zagrało w nim wiele doskonałych zespołów, uczestników lipcowych Mistrzostw Polski z Zabrza. (m.in. GLKS Nadarzyn, Joker Świecie, Victoria Lubowidz czy Libero Vip Aleksandrów Łódzki). W sumie w zawodach wystąpiły 23 zespoły a wśród nich 2 ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku. Rozgrywki toczyły się systemem grupowym (1 set do 15 punktów).

Wyniki spotkań kluczewskich drużyn przedstawiają się następująco:

Etap I (3 grupy 6-zespołowe, 1 grupa 5-zespołowa).

Grupa „B”: SP II Kluczewsko – Łaskovia I Łask 15:10; SP II Kluczewsko – UKS Ozorków 15:8; SP II Kluczewsko – Siatkarz II Koło 15:5; SP II Kluczewsko – Victoria Lubowidz 7:15; SP II Kluczewsko – SALOS I Staniątki15:10.

SP II Kluczewsko z jedną porażką zajęło II miejsce w grupie „A” i awansowało do kolejnego etapu (miejsca 1-12).

Grupa „D”: SP I Kluczewsko – Gorce II Nowy Targ 9:15; SP I Kluczewsko – Libero Vip Aleksandrów Łódzki 5:15; SP I Kluczewsko – Siatka Zgierz 10:15; SP I Kluczewsko – Tytan Ostrowy 4:15.

SP I Kluczewsko zajęło V miejsce w grupie „D” i trafiło do gier o miejsca 19-23.

Etap II – Miejsca 1-12 (2 grupy 6-zespołowe)

Grupa „E”: SP II Kluczewsko – Tytan Ostrowy 12:15; SP II Kluczewsko – GLKS I Nadarzyn 4:15; SP II Kluczewsko – Łaskovia II Łask 11:15; SP II Kluczewsko – GLKS II Nadarzyn 12:15; SP II Kluczewsko – Joker Świecie 7:15.

Wyniki uzyskane w II etapie rozgrywek uplasowały SP II Kluczewsko na 11 miejscu w całym turnieju.

Etap II – Miejsca 19-23

Grupa „H”: SP I Kluczewsko – Sukces Komprachcice 15:13; SP I Kluczewsko – Volley II 34 Łódź 15:13; SP I Kluczewsko – Start Kłobuck 15:10; SP I Kluczewsko – Salos I Staniątki 10:15.

Wyniki uzyskane w II etapie rozgrywek uplasowały SP I Kluczewsko na 20 miejscu w całym turnieju.

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

 1. GLKS Nadarzyn I
 2. Joker Świecie
 3. Libero VIP Aleksandrów Łódzki
 4. Victoria Lubowidz
 5. Tytan Ostrowy
 6. Gorce Nowy Targ II
 7. GLKS Nadarzyn II
 8. Gorce Nowy Targ I
 9. Volley 34 Łódź I
 10. Łaskovia Łask II
 11. SP Kluczewsko II
 12. UKS Ozorków
 13. Siatka Zgierz
 14. Prądniczanka Kraków
 15. Łaskovia Łask I
 16. Siatkarz Koło I
 17. Salos Staniątki II
 18. Siatkarz Koło II
 19. Salos Staniątki I
 20. SP Kluczewsko I
 21. Sukces Komprachcice
 22. Volley 34 Łódź II
 23. Start Kłobuck

Dziewczęta z Kluczewska w Łasku zaprezentowały wyraźnie „świąteczną” formę. Grały bardzo nierówno. Dobre momenty przeplatały słabszymi co przekładało się na końcowy wynik w poszczególnych meczach. Biorąc jednak pod uwagę bardzo silną obsadę w turnieju i możliwość skonfrontowania się z najlepszymi drużynami w Polsce występ w turnieju można uznać na mały „plusik”.

SP Kluczewsko w Łasku zagrało w składzie: I Zespół – Natalia Wójcik, Nikola Olczyk, Natalia Toborek, Emilia Wójcik, II Zespół - Amelia Mazur, Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

SP Kluczewsko kibicuje Skrze Bełchatów! [28 grudzień 2018]

28 grudnia grupa 40 uczniów Szkoły Podstawowej z Kluczewska uczestniczyła w wyjeździe na mecz Plus Ligi pomiędzy PGE Skrą Bełchatów a Chemikiem Bydgoszcz.

Nasi uczniowie mieli okazję podziwiać w akcji jednych z najlepszych siatkarzy występujących w Polsce, takich jak m. in. aktualni Mistrzowie Świata – Jakub Kochanowski, Artur Szalpuk i  Grzegorz Łomacz oraz Milad Ebadipour, Karol Kłos, Renee Teppan czy Kacper Piechocki.

Wyjazd na mecz odbył się w ramach Projektu Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów do którego to należy Szkoła Podstawowa z Kluczewska.

Wspaniała atmosfera panująca w bełchatowskiej hali oraz możliwość wspierania dopingiem swoich idoli na pewno przyczynia się do jeszcze większej popularyzacji siatkówki w naszym szkolnym środowisku. Kulturalny doping jaki panuje na meczach siatkówki kształtuje pozytywne motywacje i postawy uczniów wobec aktywności fizycznej.

Drużyna SKRY pewnie pokonała swoich rywali z Bydgoszczy 3:0 czym sprawiła ogromną radość zarówno nam jak i licznie zgromadzonej widowni w hali „Energia”. MVP meczu został kapitalnie grający Środkowy Bloku bełchatowskiej drużyny – Jakub Kochanowski.

Dziękujemy serdecznie Zarządowi PGE Skry Bełchatów za możliwość bezpłatnego obejrzenia meczu oraz panu Rafałowi Pałce – Wójtowi Gminy Kluczewsko za zapewnienie transportu na w/w mecz.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

WESOŁYCH ŚWIĄT [23 grudzień 2018]

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

JASEŁKA'2018 [23 grudzień 2018]

Dnia 21.12.2018r. uczniowie z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku wystawili jasełka dla społeczności szkolnej. Do szkoły został zaproszony ks. Proboszcz Wiesław Chęcina, który przed  rozpoczęciem  inscenizacji zabrał głos. Wskazał na niektóre tradycje, jakie wiążą się z Bożym Narodzeniem. Podkreślił wartość i wielkość tych świąt  i złożył życzenia Dyrekcji, nauczycielom i uczniom. 

W misterium Bożonarodzeniowym aktorzy szkolni z wielkim pietyzmem odzwierciedlili rzeczywistość z przed ponad 2000lat, w której Bóg jako Człowiek przychodzi na ziemię, aby zamieszkać wśród nas. Najbardziej zaszczytną rolę miała Maryja piastująca Dzieciątko Jezus i Józef –opiekun Jezusa, bo wokół nich wszystkie sceny się rozgrywały. Przeplatane kolędami sceny z Rodziną w skład której wchodzili ojciec, matka i dwie córki oraz sceny z aniołami, pasterzami, królami,  wprowadzały widzów w atmosferę przyjaźni i bliskości między sobą.

Na zakończenie widzowie podziękowali gromkimi oklaskami naszym aktorom. 6.01.2019r. w uroczystość Objawienia Pańskiego w godzinach popołudniowych, jasełka zostaną ponownie wystawione dla społeczności parafialnej i gminnej. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Na zakończenie mili goście złożą dobrowolne ofiary, które przeznaczone będą  na edukację dzieci w Afryce,  jako znak solidarności, miłości i jedności z dziećmi w krajach misyjnych.

Barbara Dumin

Zdjęcia TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Świeć gwiazdeczko... [23 grudzień 2018]

Przygotowanie dekoracji świątecznych zaczęliśmy od wykonania gwiazdek ażurowych z papieru. Młodsze dzieci z chęcią przyłączyły się do pracy. Wraz z panią Joanną Nowicką wykonały ozdoby do świetlicy szkolnej.

Wychowawcy świetlicy:

Joanna Nowicka,

Barbara Hyska,

Marzena Sobczyk

 

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Sukcesy siatkarskie Kluczewska w Świętokrzyskim Mini Volley Cup [19 grudzień 2018]

19 grudnia w Kielcach odbył się turniej minisiatkówki dziewcząt w ramach Świętokrzyskiego Mini Volley Cup. W zawodach zagrało bardzo dużo zespołów z całego województwa a wśród nich młode siatkarki ze Szkoły Podstawowej z Kluczewska, w kategorii „czwórki” – 2 drużyny, „dwójki” – 1 i po raz pierwszy w historii  „single” – 3 dziewczynki.

Nasze najmłodsze „siatkareczki” spisały się znakomicie co zaowocowało II miejscem „absolutnej” debiutantki – Kingi Czaińskiej. W turnieju „singli” zagrały 23 zawodniczki, które toczyły między sobą mecze w systemie „brazylijskim” (2 porażki wykluczają z rozgrywek). Trochę pecha miała Amelka Pura, która w pierwszym meczu trafiła na silną zawodniczkę ze Skarżyska Kamiennej, w drugim meczu pokonała siatkarkę FUN Sport Kielce a następnie trafiła na swoją koleżankę Amelkę Jończyk i niestety mimo bardzo dobrej gry doznając drugiej porażki musiała pożegnać się z turniejem. Amelka Jończyk i Kinga Czaińska radziły sobie świetnie. Drabinka turniejowa spowodowała, że w ćwierćfinale trafiły na siebie co oznaczało, że tylko jedna z nich będzie walczyć o medale. W bratobójczym pojedynku Kinga zwyciężyła 15:11 i to ona awansowała do półfinału, gdzie pewnie pokonała koleżankę z Mirca natomiast w finale uległa zawodniczce SMS Ostrowiec Św. 11:15 (z tą samą zawodniczką Kinga przegrała także w pierwszej fazie turnieju). Bilans spotkań, naszych najmłodszych siatkarek przedstawia się następująco: Amelia Pura (1 zwycięstwo, 2 porażki), Amelia Jończyk (3 zwycięstwa, 2 porażki), Kinga Czaińska (6 zwycięstw, 2 porażki). Ostateczne miejsca naszych „singielek”: Kinga Czaińska (II miejsce), Amelia Jończyk (VII – VIII), Amelia Pura (XVII – XXIII).

W rozgrywkach „czwórek” w gronie 9 zgłoszonych zespołów wystąpiły 2 drużyny z Kluczewska. Grano w trzech grupach trzy-zespołowych. I zespół pewnie wygrał swoją grupę pokonując UKS Viktorię Włoszczowa 21:13 oraz Mąchocice 21:7 i bez problemu awansował do fazy finałowej (miejsca I-III). II zespół najpierw pokonał Galę II Skarżysko Kamienna 21:5 by następnie przegrać z SMS Ostrowiec Św. 13:21. Pozwoliło im to grać o miejsca 4-6.

W pierwszym meczu strefy medalowej SP I Kluczewsko uległ Gali Skarżysko Kam. 19:21. Niestety nasze zawodniczki fatalnie serwowały w tym spotkaniu (8 zepsutych zagrywek) co przechyliło szalę zwycięstwa na korzyść Gali. W drugim meczu Kluczewianki pokonały SMS Ostrowiec Św. 23:21. W ostatnim meczu tej grupy Ostrowiec pokonał Skarżysko Kam. 21:13 i dzięki lepszemu bilansowi małych punktów triumfował w całych rozgrywkach. SP I Kluczewsko zajęło II miejsce a Gala Skarżysko III.

SP II Kluczewsko w II fazie doznał dwóch porażek z Viktorią Włoszczowa i FUN Sport Kielce i został sklasyfikowany na 6 miejscu.

Ostatnia nasza drużyna grająca w turnieju to drużyna „dwójek”. W tej kategorii tak jak w singlach grano systemem „brazylijskim”. Zagrało 16 drużyn. SP Kluczewsko wygrało jeden mecz i doznało 2 porażek i zakończyło zmagania na miejscach IX-XVII.

SP Kluczewsko na zawodach w Kielcach reprezentowały: „Single”: Kinga Czaińska, Amelia Jończyk, Amelia Pura. „Dwójki”: Fabiola Barabasz, Zuzanna Olczyk. „Czwórki”: I zespół – Amelia Mazur, Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec. II zespół: Natalia Wójcik, Natlia Toborek, Kinga Turczyn, Anna Borowiecka, Aleksandra Borowiecka. Opiekunowie – p. Tomasz Dębowski, p. Urszula Jeziorska

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wizyta gości z Chin, Sri lanki i Tajlandii. [18 grudzień 2018]

17 grudnia  w naszej szkole gościło 3 wolontariuszy z Chin, Sri lanki i Tajlandii. Wizyta miała miejsce  w ramach  współpracy jaką prowadzi nasza szkoła z I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie.

Wolontariusze przygotowali prezentacje multimedialne przedstawiające położenie, kulturę i najważniejsze informacje dotyczące swoich krajów. Uczniowie z klasy VI „A” oraz V „C”   obejrzeli filmy promujące każdy z w/w krajów. Nieodłącznym elementem każdej  lekcji były swobodne rozmowy uczniów z wolontariuszami i możliwość zadawania pytań. Uczniowie mieli również możliwość poznania podstawowych słów w językach naszych gości.

W klasie I „A” uczniowie wraz z wolontariuszami uczestniczyli w zajęciach, podczas których wykorzystano szereg gier dydaktycznych, zabaw i  piosenek. Zajęcia okazały się bardzo interesujące. Cieszy fakt, iż nasi uczniowie mieli możliwość bezpośredniego wykorzystania języka angielskiego w naturalnych konwersacjach. Stanowi to ważny  czynnik motywujący do dalszej  nauki  i mamy nadzieję, że takich spotkań będzie coraz więcej.

Małgorzata  Auguścik-Osicka, Izabela Janus

Zdjęcia Tutaj:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wizyta w Parku Trampolin FLYSKY [18 grudzień 2018]

W ramach Mikołajek w dniu 10 grudnia  2018 roku uczniowie klas VA, VIA oraz VIB wzięli udział w wycieczce do Parku Trampolin FlySky w Kielcach. Ten  wyjątkowy Park Rozrywki łączy  dziesiątki niesamowitych trampolin z magicznym, wymarzonym i kolorowym placem zabaw. Uczniowie po odbyciu rozgrzewki i instruktarzu słownym mogli w grupach i indywidualnie cieszyć się atrakcjami.

Małgorzata Auguścik-Osicka, Małgorzata Krzysztoszek, Bożena Celebańska -Suliga

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia [18 grudzień 2018]

Staropolskim obyczajem,

kiedy w Wigilię gwiazda wstaje,

Nowy Rok zaś cyfrę zmienia,

wszyscy wszystkim ślą życzenia.

Przy tej pięknej sposobności i my życzymy wam radości,

aby wszystkim się darzyło, z roku na rok lepiej było!

 

Święta Bożego Narodzenia to czas  pełen radości i wzruszeń, poprzedzony intensywnymi przygotowaniami. W naszym przedszkolu czas oczekiwania na święta  rozpoczęliśmy  od ubrania choinki i  udekorowania  przedszkola. Dzieci z  dużym zapałem i  zaangażowaniem wykonywały różne prace plastyczne, kartki świąteczne oraz ozdoby, którymi dekorowały sale przedszkolne i korytarze. Poprzez realizację tematyki kompleksowej dzieci pogłębiają swoją wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Chętnie śpiewają kolędy, pastorałki oraz piosenki o tematyce zimowo-świątecznej.  

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wycieczka do fabryki bombek [17 grudzień 2018]

14 XII 2018 r. uczniowie klasy II a i II b wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce klasowej do fabryki bombek ,,Decora” w Miechowie.

Po drodze zatrzymaliśmy się w Jędrzejowie, gdzie znajduje się Muzeum im. Przypkowskich. Podziwialiśmy bogatą kolekcję zegarów słonecznych i inne typy zegarów np. zegary wodne, klepsydry, świece zegarowe. Wszystkich zainteresował  zegar słoneczny z armatką strzelającą w południe.

Następnie pojechaliśmy do Miechowa, do fabryki bombek. Dzieci zapoznały się tam z procesem powstawania szklanych ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznaliśmy tajniki oraz etapy tworzenia ozdób. Wszystkie bombki wykonywane są ręcznie. Uczniowie stwierdzili, że praca ta wymaga niezwykłej  wprawy, cierpliwości i precyzji. Główną atrakcją wycieczki było samodzielne ozdabianie bombek przez naszych uczniów. Udekorowaną przez siebie bombkę dzieci mogły zabrać do domu. Na koniec uczniowie zakupili w sklepie przy fabryce dowolnie wybrane ozdoby.

Wycieczka wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Wracając do szkoły, każdy myślał już o nadchodzących świętach i choince, którą ozdobi własnoręcznie wykonaną bombką.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarki z Kluczewska najlepsze w Turnieju Gwiazdkowym [12 grudzień 2018]

12 grudnia w hali sportowej w Kluczewsku odbyła się XI edycja Gwiazdkowego Turnieju Siatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZPS Kluczewsko. W zawodach udział wzięły dziewczęta z oddziałów gimnazjalnych oraz klas ósmych i siódmych szkół podstawowych: SP Nr 1 Włoszczowa, SP Nr 2 Włoszczowa, ZPS Dobromierz i ZPS Kluczewsko. Grano systemem „każdy z każdym” a wyniki poszczególnych spotkań przedstawiają się następująco: SP Nr 1 Włoszczowa – ZPS Kluczewsko 0:2 (12:25; 16:25), SP Nr 2 Włoszczowa – ZPS Dobromierz 1:2 (22:25; 25:23; 10:15), ZPS Kluczewsko – ZPS Dobromierz 2:0 (25:9; 25:15), SP Nr 1 Włoszczowa – SP Nr 2 Włoszczowa 2:1 (17:25; 25:17; 15:5), SP Nr 2 Włoszczowa – ZPS Kluczewsko 0:2 (10:25; 8:25), ZPS Dobromierz – SP Nr 1 Włoszczowa 1:2 (25:22; 21:25; 12:15). Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. ZPS Kluczewsko, 2. SP Nr 1 Włoszczowa, 3. ZPS Dobromierz, 4. SP Nr 2 Włoszczowa.

MVP turnieju została wybrana zawodniczka ZPS Kluczewsko – Kinga Walasek.

Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami, które wręczyła p. Irena Orzechowska – dyrektor Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku.

ZPS Kluczewsko w zawodach zagrało w składzie: Karolina Jambor (kpt.), Wioleta Kuliś, Martyna Dudek, Kinga Walasek, Olga Tyszer, Oliwia Kubis, Magdalena Okoń, Amelia Mazur. Opiekunowie drużyny – p. Tomasz Dębowski i p. Beata Bąk.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Kreatorzy przedsiębiorczości z SP Kluczewsko [11 grudzień 2018]

7 grudnia 2018 roku uczniowie klasy VII a -  Kacper Turczyn, Magdalena Gieroń i Jakub Prokop wzięli udział  w warsztatach z gier planszowych. Warsztaty  odbyły się w Domu Kultury we Włoszczowie a  zorganizowane zostały w ramach projektu „Kreator przedsiębiorczości” finansowanego z środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Po zapoznaniu się z zasadami gier „Splendor”, „Farmer” i „Domek” uczniowie przystąpili do rywalizacji międzyszkolnej w 4 – osobowych grupach. Najlepszym zawodnikiem z  naszej szkoły został  Kacper Turczyn. Zajmując 8 miejsce znalazł się w  zwycięskiej 15 zakwalifikowanej na wyjazd w okresie ferii zimowych na Słowację do ośrodka Rencisov- Buce.

Beata Bąk

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Mikołajkowa Godzina Kodowania [11 grudzień 2018]

W dniach 6, 7 - 10 grudnia 2018 uczniowie Szkoły Podstawowej w Kluczewsku wzięli kolejny raz udział w Ogólnoświatowej Godzinie Kodowania - Hour of Code. W tym roku zimowe kodowanie odbywało się pod hasłem Kodujemy z Anną i Elsą. Inspiracją tworzonych programów była znana wszystkim baśń Kraina Lodu. Zainteresowani uczniowie mieli możliwość powtórzenia znanych i poznania nowych zasad programowania. Nauka poprzez zabawę to już tradycja naszej szkoły. Zainteresowanych było mnóstwo. Najwytrwalsi programiści otrzymali certyfikaty udziału w Hour of Code. Mamy nadzieję, że pasja obudzona w młodości zaprocentuje kiedyś w dorosłym życiu. 
koordynator akcji Małgorzata Lipniak
Zdjęcia TUTAJ:
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 737 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Kolejne sukcesy Siat... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [26365]