Weź udział w konkursie plastycznym [10 maj 2021]

„Umiejmy dzielić się chlebem z tymi, którzy go nie mają lub mają go mniej od nas.”

Św. Jan Paweł II

18 maja przypada 101 rocznica urodzin patrona naszej szkoły Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły i przedszkolaków do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Umiejmy dzielić się chlebem z tymi, którzy go nie mają lub mają go mniej od nas”. Głównym celem konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży nauczania naszego wielkiego rodaka. Prace plastyczne należy wykonać dowolną techniką na kartce formatu A4 i złożyć w bibliotece szkolnej do dnia 18.05.2021r.

Prosimy wychowawców o motywowanie uczniów do udziału w konkursie.

Organizatorzy

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Kadrowiczki z Kluczewska!!! Amelia Mazur powołana na konsultację naborową Kadry Polski w Siatkówce Plażowej!!! [05 maj 2021]

W dniach 1-3 maja dwie zawodniczki Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko – Amelia Mazur i Wiktoria Łęcka uczestniczyły w Regionalnym Turnieju Nadziei Olimpijskich, który odbywał się w Rzeszowie. Jako Reprezentantki Kadry Województwa Świętokrzyskiego dziewczyny rywalizowały z Kadrami Podkarpacia, Małopolski i Łódzkiego. Ostatecznie Kadra Świętokrzyskiego zajęła III miejsce.

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że dzięki swojej bardzo dobrej grze została zauważona i doceniona nasza zawodniczka – Amelia Mazur, która otrzymała powołanie na konsultację naborową do Kadry Narodowej Juniorki Młodszej w siatkówce plażowej, która odbędzie się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Centralnego Ośrodka Sportu w Spale!

Wiktoria i Amelia to nie jedyne kadrowiczki z naszego klubu, które w ostatnim czasie otrzymały powołanie do Reprezentacji Województwa. W konsultacjach Rocznika 2007 uczestniczyły Anna Grabiec i Zuzanna Wyrobek.

Cieszymy się ogromnie, że praca i zaangażowanie naszego „młodego” klubu przynosi efekty i jest doceniana na arenach wojewódzkich i ogólnopolskich. Sukcesy z ostatnich lat, zarówno w minisiatkówce jak i siatkówce utwierdzają nas, że idziemy w dobrym kierunku i mamy nadzieję, że będzie się to rozwijać jeszcze bardziej. Oczywiście cały czas zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki od 6 roku życia na zajęcia minisiatkówki. Siatkówka to piękny sport, dający dużo radości i świetnie rozwijający. Pozdrawiamy i zapraszamy!

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Majowe Święta Przedszkolaków [01 maj 2021]

Zajęcia we wszystkich grupach poświęcone były świętom majowym: 1 maja- Święto Pracy, 2 maja- Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. To wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych, oczywiście w formie przystępnej i zrozumiałej dla każdej grupy wiekowej. Zaczęliśmy od poznania historii naszej miejscowości oraz innych ciekawych regionów naszego kraju. Przedszkolaki wysłuchały nie tylko legend związanych z historią Polski, ale również obejrzały projekcję filmu o powstaniu państwa polskiego i utrwaliły symbole narodowe. Wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik.
Wzbudzenie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla nauki patriotyzmu, kształtowania pozytywnych postaw i uczuć patriotycznych.

Agnieszka Piskorek, Barbara Hyska, Jolanta Noga, Alina Czarny Marszałek

Zdjęcia TUTAJ:

Film I: TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Przrdszkolaki dalej eksperymentują... [26 kwiecień 2021]

Dzieci w przedszkolu wyśmienicie się bawiły pod przewodnictwem wychowawczyń pani Joanny i pani Eweliny. Przy okazji dowiedziały się dlaczego gaśnie świeczka, jak działa płyn do mycia naczyń na tłuste plamy. Ćwiczyły oddychanie tworząc bańki mydlane oraz dłonie zagniatając "gluta". Niezapomniana wrażenia mogą sobie przypomnieć oglądając zdjęcia.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nasze Siatkarki powołane do Kadry Województwa!!! [23 kwiecień 2021]

Niezmiernie miło nam jest poinformować, że 4 Siatkarki Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko przebywają obecnie na konsultacjach Kadry Województwa Świętokrzyskiego. W Ostrowcu Św. trenują Amelia Mazur i Wiktoria Łęcka (Kadra 2006) natomiast w Kielcach Ania Grabiec i Zuzia Wyrobek (Kadra 2007). O ile Amela i Wiki to nasze stałe kadrowiczki to dla Ani i Zuzi jest to kompletny debiut. Kadra Rocznika 2006 przygotowuje się do Turnieju Nadziei Olimpijskich natomiast Kadra 2007 do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Naszym dziewczynom oczywiście życzymy powodzenia i mocno trzymamy kciuki!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Co dają nam ubezpieczenia? - Debata naszych uczniów [22 kwiecień 2021]

19 oraz 20 kwietnia 2021r. uczniowie klas siódmych i ósmych brali udział w debacie na temat: „Co dają nam ubezpieczenia?”. Było to trzecie wydarzenie spośród zaplanowanych w ramach realizacji I edycji Programu „Złote Szkoły NBP”, organizowanego przez Narodowy Bank Polski, którego celem jest popularyzująca wiedzy ekonomicznej w środowisku szkolnym. Wydarzenie odbyło się online za pośrednictwem platformy Microsoft Teams. W czasie spotkania uczniowie przedstawili rodzaje ubezpieczeń, z których korzystają rodzice oraz na jaki czas i w jakim celu są zawierane te ubezpieczenia. Po obejrzeniu prezentacji opisującej rodzaje i formy  ubezpieczeń odbyła się wśród uczniów dyskusja dotycząca zasadności korzystania z ubezpieczeń. Głównym założeniem ubezpieczenia jest zabezpieczenie mienia, życia i zdrowia na skutek nieprzewidzianych zdarzeń i wypłatę odszkodowania lub świadczeń wynikających ze składek wniesionych przez osobę ubezpieczoną. Wszyscy uczniowie stwierdzili, że ubezpieczenia są bardzo potrzebne, ponieważ  dają szeroki zakres ochrony i gwarancję, że odszkodowanie zostanie wypłacone w razie napotkania nieszczęśliwego zdarzenia losowego. Ubezpieczenia mają na celu zabezpieczyć to, co najważniejsze w życiu każdego człowieka, czyli nasze zdrowie oraz majątek.

Małgorzata Krzysztoszek, Barbara Herczyńska

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Uczniowskie ekonawyki [15 kwiecień 2021]

Uczniowie klasy IIIa Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II  w Kluczewsku przystąpili do konkursu organizowanego przez Fundację Nasza Ziemia „Uczniowskie ekonawyki”. Zadaniem konkursowym było przygotowanie i realizacja szkolnej kampanii promującej wybrane ekonawyki (rozsądne zużycie wody, energii oraz odpowiedzialne gospodarowanie odpadami).

Trzecioklasiści nagrali krótki filmik, w którym przypominają jak prawidłowo segregować śmieci. Zwracają uwagę, że posortowane odpady mogą być ponownie wykorzystane
w celu wytworzenia nowego produktu. Filmik został wyświetlony przedszkolakom oraz uczniom klas I- VIII podczas zajęć zdalnych.

Wychowawczyni klasy IIIa- Aleksandra Skórnicka

Film TUTAJ:

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wiktoria Łęcka ze Stypendium Sportowym Starosty Włoszczowskiego [06 kwiecień 2021]

Niezmiernie miło nam jest poinformować, że siatkarce SP/Arki Kluczewsko – Wiktorii Łęckiej zostało przyznane Stypendium Sportowe Starosty Włoszczowskiego.

Uroczyste wręczenie stypendium odbyło się 6 kwietnia w siedzibie Starostwa Powiatowego we Włoszczowie przez Dariusza Czechowskiego  – Starostę Włoszczowskiego, Łukasza Karpińskiego – Wicestarostę, Małgorzatę Gustę i Rafała Pacanowskiego – Członków Zarządu Powiatu Włoszczowskiego.

Wiktoria Łęcka reprezentuje Parafialny Klub Sportowy „ARKA” Kluczewsko (trener Tomasz Dębowski) - oraz Szkołę Podstawową im. św. Jana Pawła II w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Kluczewsku. Osiągnięcia zawodniczki w piłce siatkowej w ostatnim czasie to:

  • w latach 2019-2020 regularne reprezentowanie Kadry Województwa Świętokrzyskiego w Siatkówce Młodziczek,
  • VI miejsce w rozgrywkach Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek w sezonie 2019/2020;
  • wielokrotnie wybierana na „Najlepszą Zawodniczkę Meczu (MVP)”;
  • III miejsce w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Siatkówce Plażowej w kat. Młodziczek – czerwiec 2020 r.,
  • reprezentowanie Województwa Świętokrzyskiego w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - Chełm 23-25 październik 2020 r.,
  • II miejsce w Województwie Świętokrzyskim w Lidze Młodziczek w sezonie 2020/2021 i awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.
  • Tytuł Najlepszej Zawodniczki (MVP) całego Sezonu Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek (2020/2021).

Wiktorii życzymy dalszych sukcesów, zarówno w siatkówce jak i życiu osobistym.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Gratulacje dla Wiktorii [06 kwiecień 2021]

Wiktoria Łęcka uczennica, która wielokrotnie zdobywała nagrody w wielu konkursach informatycznych po raz kolejny potwierdziła swoje wysokie umiejętności z tej dziedziny. Tym razem znalazła się w gronie FINALISTÓW II Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2020/2021. Serdecznie gratulujemy sukcesu naszej FINALISTCE i życzymy dalszych wspaniałych osiągnięć.

Małgorzata Lipniak

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Lekcje z ekonomią [01 kwiecień 2021]

Przyszłość finansowa jest bardzo ważnym aspektem w życiu każdego człowieka. Jak można oszczędzać, korzystając z różnych ofert banków, jakie są zasady oszczędzania na lokacie i koncie oszczędnościowym, jak obliczyć odsetki i określić stan rachunku w danym momencie, o tym uczyli się uczniowie klas siódmych i ósmych na lekcjach matematyki. Zajęcia odbyły się on-line, 29.03.2021r. z klasą 8a i 8b oraz 30.03.2021r. z klasą 7a i 7b. Na lekcjach uczniowie ćwiczyli obliczanie procentu danej liczby przy wyznaczaniu odsetek, jakie do wpłaconej kwoty dopisuje bank. Poznali pojęcie inflacji oraz obliczali realną wartość przykładowych wynagrodzeń. Uczniowie zauważyli jak ważne jest planowanie i kontrola wydatków oraz że warto pomnażać oszczędności. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji projektu ,,Złote Szkoły NBP”.

Małgorzata Krzysztoszek, Barbara Herczyńska

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wkrótce Wielkanoc! [27 marzec 2021]

Przedszkolaki przygotowują się do Wialkanocy...

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Eksperymenty z "jajami" [27 marzec 2021]

Świąteczne eksperymenty z jajkami musiały być przesunięte na piątek dzieci sprawdzały, które jajko jest gotowane poprzez obrócenie go w kółko, uczyły się oddzielać białko od żółtka za pomocą plastikowej butelki, zobaczyły co dzieje się ze skorupką jajka po wrzuceniu do octu sprawdzały świeżość jajka i co trzeba zrobić, by pływało w wodzie, jakie warunki trzeba spełnić, by jajko przecisnęło się przez wąski otwór, a na koniec same zrobiły pastę jajeczną, która wszystkim smakowała.

Wszystkie doświadczenia nadzorowała wychowawczyni grupy przedszkolnej

Joanna Nowicka

Zdjęcia: TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Tydzień z liczbą Pi [25 marzec 2021]

14 marca od roku 1988 obchodzony jest jako Dzień Liczby Pi. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do obchodów tego dnia. Przez cały tydzień uczniowie poznawali ciekawostki dotyczące tej pożytecznej liczby.  Naszą szkolną tygodniową przygodę z liczbą Pi zakończyła loteria, w której wzięli udział najbardziej zainteresowani uczniowie. Aby zostać jej uczestnikiem trzeba było poprawnie odpowiedzieć na pytania związane z liczbą Pi oraz przystąpić do tworzenia ciągu cyfr liczby Pi. Oto wyniki losowania: Nagrodę numer 1 otrzymuje Kinga Czaińska  (los nr 2), nagrodę numer 2 otrzymuje Amelia Pura (los nr 6) , nagrodę numer 3 otrzymuje Maja Rucińska  (los nr 8), nagrodę numer 4 otrzymuje Patryk Ruciński (los nr 22), nagrodę numer 5 otrzymuje  Lena Czarny Marszałek(los nr 20 ), nagrodę numer 6 otrzymuje  Kacper Pura (los nr 10), nagrodę numer 7 otrzymuje Eryk Ruciński (los nr 17). Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy po odbiór nagród do sekretariatu szkoły.

Małgorzata Lipniak

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Eksperymenty w Naszym Przedszkolu [23 marzec 2021]

W przedszkolu dzieci uczestniczą w cyklu zajęć pt. Poniedziałki z eksperymentami. Czekają na nie z niecierpliwością. Napełniały baloniki, mieszały masę solną i wykonywały z niej obrazki, przelewały olej do szklanki napełnionej wodą oraz jeszcze inne "czary".

Poniedziałki w przedszkolu są bardzo emocjonujące!

Zapraszamy na kolejne, zajęcia pt. eksperymenty z jajami!

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Szkolne Święto Wiosny [22 marzec 2021]

W piątek 19 marca przywitaliśmy Panią Wiosnę. Tego dnia dziewczynki przyozdobiły głowy własnoręcznie wykonanymi wiankami, chłopcy natomiast założyli kolorowe muchy i krawaty.  Ich wysiłek został nagrodzony niespodzianką. W tym dniu obchodziliśmy również Światowy Dzień Poezji. Była to doskonała okazja do rozstrzygnięcia konkursu literacko – plastycznego pod hasłem „Wiosna – poezją malowana...” skierowanego do wszystkich uczniów i przedszkolaków. Jego celem było wykonanie w formie plastycznej ilustracji do wybranego wiersza lub napisanie krótkiej rymowanki czy wierszyka o tematyce wiosennej.  Konkurs wzbudził ogromne zainteresowanie szczególnie wśród uczniów klas młodszych. Łącznie wpłynęły 44 prace. Jury wyłoniło zwycięzców.

Grupa przedszkolaków

1 miejsce -  Aleksandra Skrzypek

II miejsce – Natalia Karolczyk

Uczniowie klasy I

I miejsce – Marta Białkowska

II miejsce – Maja Ławińska

III miejsce – Martyna Dedek

Wyróżnienie – Amelia Stypka

Uczniowie klasy II

I miejsce – Dżesika Zeler

II miejsce – Liliana Owsikowska

III miejsce – Zuzanna Słoma

Wyróżnienie – Aleksandra Dobrowolska

Uczniowie klasy III „a”

I miejsce – Rafał Majecki

II miejsce – Małgorzata Łączek

Uczniowie klasy III „b”

I miejsce – Miłosz Wąsowicz

II miejsce – Wiktoria Karolczyk

III miejsce – Zofia Zawisza

Wyróżnienie – Mateusz Wicik

Uczniowie klas IV – VIII

I miejsce – Lena Czarny – Marszałek

II – miejsce – Kinga Czaińska i Aleksandra Janduła

Zwycięzcom gratulujemy. Nagrody zostały ufundowane przez panią dyrektor Irenę Orzechowską oraz  Samorząd Uczniowski. Ze względu na pandemię upominki dla uczniów klas IV – VIII zostaną wręczone po powrocie do szkoły.

Organizatorzy : Aleksandra Skórnicka – opiekun SU

Małgorzata Walasek – bibliotekarz

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 1,029 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Patriotyczny rajd ro... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [51801]