Śpiewające przerwy [15 luty 2021]

W każdym miesiącu podczas przerw międzylekcyjnych śpiewamy piosenki. Repertuar piosenek dotyczy różnorodnych tematów. W dniu dzisiejszym nasi uczniowie śpiewali piosenki o miłości (dla walentynki). Dzieci prezentowały nie tylko utwory wokalne, ale także instrumentalne. W naszej szkole nie brakuje muzycznych talentów.

Mamy nadzieję, że w kolejnych miesiącach uczniowie chętnie przyłączą się do „rozśpiewania społeczności szkolnej”.

Dziękujemy wszystkim wychowawcom i nauczycielom Pani B.Włódzik, J. Noga, M.Walasek i A.Skórnickiej za pomoc i  zaangażowanie w przygotowaniu uczniów do występów.

Barbara Hyska, Joanna Nowicka

Film I (Klasa III B) - TUTAJ

Film II (Klasa III A) - TUTAJ

Fillm III (Kacper Skrzypek, Klasa II) - TUTAJ

Film IV (Klasa II) - TUTAJ

Film V (Klasa I) - TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Pomyśl zanim wrzucisz... [12 luty 2021]

Z uwagi na pandemię koronawirusa oraz konieczność nauki zdalnej uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kluczewsku przystąpili do  szkolnej akcji „Pomyśl zanim wrzucisz”.  Akcja miała na celu przeciwdziałanie niewłaściwym formom komunikacji w Internecie, mowie nienawiści, cyberprzemocy, hejtu i uzależnieniom. W ramach tego działania uczniowie mieli do wyboru: przygotowanie pracy plastycznej, napisanie wiersza, rymowanki lub opowiadania, wykonanie historyjki obrazkowej. Nagrodą za wykonane prace były punkty dodatnie z zachowania.

Opiekun SU- Aleksandra Skórnicka

Bibliotekarz- Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Kolejne spotkanie z chłopakami ze Skry!!! [12 luty 2021]

W dniu dzisiejszym (12.02.) po raz kolejny mieliśmy okazję spotkać się z Siatkarzami PGE Skry Bełchatów. Za pomocą platformy zoom w ogniu pytań znaleźli się Mistrzowie Polski Juniorów z 2018 roku: Sebastian Adamczyk i Mikołaj Sawicki, którzy obecnie przebywają w Olsztynie, gdzie jutro czaka ich mecz PLUS Ligi z AZS-em Olsztyn. Chłopakom dziękujemy za wyczerpujące odpowiedzi i oczywiście życzymy powodzenia jutro!!!

Zdjęcia (Akademia PGE Skry Bełchatów) TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Kartka dla Walentynki [12 luty 2021]

W dniu 12.02.2021 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Kartka dla Walentynki”. Komisja miała bardzo trudne zadanie ponieważ wszystkie prace były bardzo ładne i wykonane z dużym zaangażowaniem. Ostatecznie przyznano:

W kategorii klas VI – VII

I miejsce Lena Walasek klasa 7a

W kategorii klas I – IV

I miejsce – Wiktoria Karolczyk  klasa 3b

II miejsce – Zuzanna Hyska klasa 3b

III miejsce – Dżesika Zeler klasa 2

Wyróżnienia: Oliwia Klimczyk klasa 3b, Kacper Skrzypek klasa 2, Lili Owsikowska klasa 2, Zuzanna Słoma klasa 2, Kacper Łączek klasa 2, Jessica Wytrych klasa 2, Alicja Budryk klasa 2, Kuba Cisowski klasa 3b, Weronika Dusza klasa 3a, Kasjan Kuśmierczyk klasa 3b, Oliwia Basiak klasa 2, Nikola Borciuch klasa 3b, Patryk Ruciński klasa 4b, Lena Olczyk klasa 1, Amelia Stypka klasa 1, Zofia Stypka klasa 1, Maja Ławińska klasa 1, Nela Owsikowska klasa 1, Ola Dobrowolska klasa 1, Mikołaj Dębowski klasa 3b, Kamil Białkowski klasa 3a

W kategorii przedszkole – klasa”0”

I miejsce – Natalia Karolczyk

II miejsce – Amelia Kowalczyk

III miejsce – Ola Skrzypek i Julia Ludynia

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się we wtorek 16.02,2021. 

Gratulujemy zwycięzcom.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Pewne zwycięstwo w Derbach!!! [10 luty 2021]

W dniu dzisiejszym (10.02.) rozegraliśmy kolejny mecz w ramach Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek. We własnej hali podejmowaliśmy w derbowym pojedynku Victorię Włoszczowa. Derby jak to derby zawsze rządzą się swoimi prawami, nigdy nie wiadomo kto wygra. Tym razem jednak zaprezentowaliśmy się koncertowo i pewnie pokonaliśmy koleżanki zza miedzy 2:0 (25:13; 25:8). MVP meczu – Wiktoria Łęcka. Graliśmy świetnie w zagrywce i ataku, nieźle w przyjęciu. Nasze prowadzenie ani przez chwilę nie było zagrożone. Zwycięstwo z Victorią oznacza, że już na pewno uplasujemy się w pierwszej „trójce” sezonu zasadniczego, a tym samym zdobędziemy medal Mistrzostw Województwa!!! Przedsezonowe założenie już zostało spełnione, ale oczywiście nie oznacza to, że spoczywamy na laurach. Trenujemy ostro i walczymy dalej, aby ten medal „smakował” wyśmienicie.

Kolejne mecze ligowe rozegramy w niedzielę 21 lutego. We własnej hali podejmować będziemy Galę Skarżysko Kamienna i FUN Sport Kielce. Można śmiało stwierdzić, że będzie to prawdziwe spotkanie trzech najlepszych obecnie zespołów ligi. Turniej ten zadecyduje, kto będzie organizatorem „Wielkiego Finału Ligi” (Final Three).

Szkoła Podstawowa/Arka Kluczewsko w dniu dzisiejszym zagrała w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Emilia Barczyńska, Klaudia Synowiec, Wiktoria Łęcka, Ania Grabiec, Zuzia Wyrobek, Kamila Stanisz, Kinga Czaińska. Trener – Tomasz Dębowski.

Dziękujemy Julce, Natalii, Oli i Majce za wsparcie podczas meczu. Dziewczyny z różnych przyczyn nie mogą w tej chwili zagrać z nami, ale są w drużynie i zawsze na nie można liczyć!

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konferencja z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu [08 luty 2021]

Na świecie po raz pierwszy Dzień Bezpiecznego Internetu był obchodzony w 2004r z inicjatywy Komisji Europejskiej.
W Polsce obchodom tego dnia od 2005 roku patronuje Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Corocznie głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. W tym roku wydarzenie zostało objęte partonatem honorowym przez Prezesa Rady Ministrów - Mateusza Morawieckiego. Patrnerami akcji zostały firmy: Facebook, Google, Samsung, Librus oraz Elektrownia Powiśle.
W związku z tym, że nasza szkoła jak co roku przyłącza się do obchodów tego dnia zapraszamy wszystkich chętnych rodziców zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa w sieci do udziału w konferencji z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu - w tym roku po raz pierwszy w 100% online. Konferencja odbędzie się  9.02.2021 godz. 17.00-20.30
Transmisja na stronie dbi.pl oraz profilach w serwisach Facebook i YouTube (bez konieczności wcześniejszej rejestracji)
Szkolny Koordynator DBI
Małgorzata Lipniak
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Detektywi Matematyczni - rozstrzygniecie konkursu [08 luty 2021]

Uczniowie klasy 6 byli uczestnikami Klasowego Konkursu Matematycznego - Detektywi Matematyczni. Celem tego konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów poprzez samodzielne wzbogacanie wiedzy matematycznej i wskazywanie związków tej wiedzy z innymi dziedzinami życia m.in. historią, geografią, filozofią. Zadaniem uczestników było rozwiązanie 5 zadań, odczytanie odpowiednich haseł i wybranie z nich właściwych liter. Wybrane litery należało ułożyć według podanego klucza i odczytać myśl jednego z filozofów. Osobami, które poprawnie i w tym samym czasie nadesłały poprawne rozwiązanie były Daria Barabasz i Magdalena Wojciechowska. W związku z tym dziewczęta te zostały równocześnie zwyciężczyniami konkursu i zdobywczyniami pierwszego miejsca.

Gratuluję i zapraszam po odbiór nagród do sekretariatu szkolnego.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Szkoła Podstawowa/Arka Kluczewsko najpopularniejsza w Powiecie!!! [31 styczeń 2021]

Niezmiernie miło nam jest poinformować, że w niedawno zakończonym Plebiscycie Sportowym Echa Dnia zespół Siatkarek Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko zdobył tytuł Najpopularniejszej Drużyny Roku 2020 w Powiecie Włoszczowskim. Natomiast w głosowaniu na Najpopularniejszy Talent zwyciężyła kapitan SP Arki Kluczewsko – Amelia Mazur, a trzecie miejsce zajęła Wiktoria Łęcka. Tytuł Najpopularniejszego trenera Powiatu zdobył opiekun w/w zespołu – Tomasz Dębowski.

Wszystkim, którzy głosowali na naszych kandydatów serdecznie dziękujemy.

Przypomnijmy, że drużyna Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko obecnie uczestniczy w rozgrywkach Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek i radzi sobie tam świetnie. Po rozegraniu dziewięciu kolejek sezonu zasadniczego Kluczewianki są zdecydowanym liderem tabeli i mają ogromne szanse na zdobycie medalu, co byłoby historycznym wyczynem.

W sezonie 2020/2021 SP Arkę Kluczewsko reprezentują: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Emilia Barczyńska, Klaudia Synowiec, Wiktoria Łęcka, Anna Grabiec, Zuzanna Wyrobek, Kamila Stanisz, Aleksandra Depta. Trener – Tomasz Dębowski

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zapraszamy do naszego Przedszkola!!! [27 styczeń 2021]

ZAPRASZAMY  DO PRZEDSZKOLA

w ZESPOLE PRZEDSZKOLNO – SZKOLNYM w KLUCZEWSKU

 

Nasze przedszkole jest placówką publiczną prowadzoną przez Gminę Kluczewsko, a jego mottem przewodnim są słowa Janusza Korczaka:

„Dziecko chce być dobre, jeśli nie umie - naucz…,

jeśli nie wie - wytłumacz…, jeśli nie może- pomóż….”

Placówka dysponuje trzema oddziałami przedszkolnymi, do których uczęszcza obecnie  75 dzieci w wieku od trzech do sześciu lat i jest czynne od godz. 6:30 do godz. 16:00.

Najważniejszym celem kadry pedagogicznej zatrudnionej w naszej placówce jest dążenie do rozbudzania w dzieciach kreatywności oraz pasji do nauki i zabawy. Dzięki licznym zajęciom dodatkowym (gry i zabawy ruchowe, gry i zabawy taneczno - muzyczne, zajęcia plastyczne, gry i zabawy matematyczne, zajęcia badawczo – eksperymentalne, zajęcia kulinarne, zabawa i nauka w kręgu baśni, bajek i opowiadań, zajęcia logopedyczne)  nie jest to trudne i sprzyja rozwojowi talentów u dzieci. W pracy dydaktyczno- wychowawczej nauczycielki stosują metody aktywizujące, tworzą własne programy oraz wykorzystują multimedia, które są dostępne w każdej sali. W ciągu roku szkolnego realizowanych jest wiele ciekawych ogólnodostępnych projektów edukacyjnych i konkursów.

W naszym przedszkolu organizuje się wiele wycieczek, spotkań integracyjnych, imprez i uroczystości. W przedszkolu panuje miła i serdeczna atmosfera. Wszyscy pracownicy bardzo dbają o to, aby było przyjemnie, ciepło, radośnie i ciekawie.

ZAPRASZAMY 

Wniosek do przedszkola: POBIERZ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Świąto Babci i Dziadka w naszym Przedszkolu [21 styczeń 2021]

„Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki

lub gdy opowiadasz mi bajeczki.

Lubię, gdy na kolanach mnie sadzasz

i na każdą psotę się zgadzasz.

Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,

po prostu kocham Cię ogromnie”

 

Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas…. To nasze kochane Babcie i nasi kochani Dziadkowie. 21 i 22 stycznia to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie. Wszystkie dzieci pragną powiedzieć „dziękuję” za wspólne zabawy, słodycze i dobre rady, a rodzice za wsparcie i okazaną pomoc. Święto Babci i Dziadka to jedno z najpiękniejszych świąt obchodzonych w przedszkolu. W tym dniu Babcie i Dziadkowie przybywali do nas, by spędzić czas z wnukami, wysłuchać recytowanych wierszyków i śpiewanych piosenek. W obecnym roku szkolnym, ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, zorganizowanie tradycyjnej uroczystości nie jest możliwe. Przedszkolaki pamiętały jednak o ukochanych Babciach i Dziadkach.  Zaśpiewały piosenkę i przygotowały laurki, które będą mogły przekazać przy najbliższej okazji.

A. Błotnicka, A. Piskorek, B. Hyska, A. Czarny Marszałek, M. Sobczyk

Zdjęcia TUTAJ:

Film I TUTAJ:

Film II TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Kartka na Walentynki [19 styczeń 2021]

OGŁOSZENIE

Świetlica Szkolna zaprasza wszystkich chętnych uczniów ZPS w Kluczewsku do udziału w konkursie „Kartka dla Walentynki”.

Szczegóły konkursu znajdziecie w regulaminie.

Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Wychowawcy Świetlicy

 

Regulamin konkursu „Kartka dla Walentynki”

1.W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie ZPS w Kluczewsku.

2.Tematem konkursu jest wykonanie kartki walentynkowej.

3.Kartka może być wykonana w dowolnej technice plastycznej lub za pomocą grafiki komputerowej. Oceniane będą pomysł, inwencja twórcza oraz wkład wniesionej pracy

4.Gotowe prace należy podpisać umieszczając na odwrocie imię i nazwisko ucznia oraz klasę i zostawić w sekretariacie szkoły lub przesłać ich zdjęcia jako załączniki na adres e-mail malipniak@gmail.com. W temacie wiadomości e-mail należy wpisać tytuł konkursu „Kartka dla Walentynki” , a w treści wiadomości podać imię i nazwisko ucznia oraz klasę, do której uczęszcza.

5.Termin nadsyłania prac upływa 8 lutego 2021r.

6.Ogłoszenie wyników nastąpi 12 lutego 2021r (w piątek) na stronie internetowej szkoły.

7.Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy i życzymy miłej zabawy.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Noworoczny sukces Siatkarek z Kluczewska!!! [17 styczeń 2021]

Kapitalnie spisały się Siatkarki Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko na II Noworocznym Turnieju Piłki Siatkowej Młodziczek, który odbył się w dniach 16-17 stycznia 2021 r. w Kielcach. Turniej miał rangę ogólnopolską, wystąpiło w nich 7 zespołów: UKS 15 Przemyśl, Kadra Województwa Podkarpackiego, Prądniczanka Kraków, Radomka Radom, CSiR Maraton Krzeszowice, SP Arka Kluczewsko, FUN Sport Kielce. Nasze siatkarki doznały tylko jednej porażki i ostatecznie zajęły wyśmienite II miejsce. Wyniki zespołu z Kluczewska przedstawiają się następująco: SP Arka Kluczewsko – Kadra Województwa Podkarpackiego 2:0 (25:21; 25:18), SP Arka Kluczewsko – UKS 15 Przemyśl 2:0 (25:11; 25;21), SP Arka Kluczewsko – CSiR Maraton Krzeszowice 2:0 (25:12; 25:19), SP Arka Kluczewsko – Radomka Radom 2:0 (25:19; 25:23), SP Arka Kluczewsko – Prądniczanka Kraków 0:2 (23:25; 17:25), SP Arka Kluczewsko – FUN SPORT Kielce 2:1 (19:25; 25:18; 16:14). Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. Prądniczanka Kraków, 2. Szkoła Podstawowa Arka Kluczewsko, 3. FUN SPORT Kielce, 4. Kadra Województwa Podkarpackiego, 5. Radomka Radom, 6. UKS 15 Przemyśl, 7. CSiR Maraton Krzeszowice. Najlepszą rozgrywającą turnieju została wybrana Nina Parzuchowska (SP Arka Kluczewsko).

Siatkarki z Kluczewska zagrały świetne zawody. Mimo, że w piątek (15.01.) uczestniczyły w silnie obsadzonym turnieju w Kluczewsku i miały w nogach i rękach 3 rozegrane mecze to w weekend pokazały ogromny charakter i zaangażowanie co przełożyło się na uzyskany wynik. Szczególnie na uwagę zasługuje ostatni mecz turnieju, w którym Kluczewianki zmierzyły się z gospodyniami. Mecz ten decydował, która drużyna zdobędzie II miejsce w całych rozgrywkach. Po dwóch setach na tablicy widniał remis 1:1 i o zwycięstwie decydował tie-break, i trzeba przyznać, że był to prawdziwy „rollercoaster”. Set obfitował w długie wymiany, a wynik od początku toczył się w okolicach remisu. W końcówce to siatkarki z Kluczewska zachowały więcej „zimnej krwi” i to one przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę wygrywając ostatecznie 16:14 i 2:1 w całym meczu.

Zarówno piątkowy jak i weekendowy turniej to bardzo wartościowy sprawdzian dla naszych Siatkarek, które cały czas „walczą” w Świętokrzyskiej Lidze Młodziczek i już niebawem rozegrają decydujące mecze o awans do strefy medalowej tychże rozgrywek.

Drużyna Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko w turnieju w Kielcach zagrała w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec, Wiktoria Łęcka, Ania Grabiec, Emilia Barczyńska, Maja Bartosz, Ola Zarębińska, Zuzia Wyrobek, Kamila Stanisz, Ola Depta. Trener – Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

XII Turniej Siatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZPS Kluczewsko [15 styczeń 2021]

15 stycznia w hali sportowej w Kluczewsku odbyła się dwunasta edycja Turnieju Siatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku. W tym roku turniej odbył się w kategorii „młodziczka”. Zagrały w nim: Szkoła Podstawowa Arka Kluczewsko, Volley 34 Łódź, UMKS Tuszyn oraz FUN Sport Kielce.

Bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z Tuszyna, które bardzo pewnie wygrały wszystkie swoje mecze i z kompletem punktów zdobyły I miejsce. Na drugim miejscu uplasowały się siatkarki Volley 34 Łódź, III – Szkoła Podstawowa Arka Kluczewsko, IV – FUN Sport Kielce.

Wyniki poszczególnych meczów: SP Arka Kluczewsko – FUN Sport Kielce 2:1 (25:12; 8:25; 15:4), UMKS Tuszyn – Volley 34 Łódź 2:0 (25:12; 25:22), Volley 34 Łódź – FUN Sport Kielce 2:0 (25:13; 25:12), SP Arka Kluczewsko – UMKS Tuszyn 0:2 (11:25; 13:25), UMKS Tuszyn – FUN Sport Kielce 2:0 (25:12; 25:16), Volley 34 Łódź – SP Arka Kluczewsko 2:0 (30:28; 25:13).

Najlepszą zawodniczką turnieju (MVP) została Maja Grabarczyk (UMKS Tuszyn). Wyróżnienia indywidualne otrzymały: Justyna Samiec (UMKS Tuszyn), Hanna Pawlikowska (Volley 34 Łódź), Klaudia Synowiec (SP Arka Kluczewsko), Marta Łubek (FUN Sport Kielce).

Wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami oraz nagrodami, które wręczyła pani Dyrektor ZPS Kluczewsko – Irena Orzechowska.

Składamy ogromne podziękowania panu Danielowi Łęckiemu – Firma FBH „Daniel”, Akademii PGE Skry Bełchatów oraz Gminie Kluczewsko za ufundowanie nagród do w/w turnieju.

Drużyna Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko w turnieju zagrała w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec, Wiktoria Łęcka, Ania Grabiec, Emilia Barczyńska, Maja Bartosz, Ola Zarębińska, Zuzia Wyrobek, Kamila Stanisz, Ola Depta. Trener – Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Ferie zimowe w naszym przedszkolu [15 styczeń 2021]

Ferie zimowe to czas odpoczynku i beztroskich zabaw. Głównym celem  tegorocznych ferii zimowych w naszym przedszkolu była dobra zabawa, dzięki której na twarzy każdego przedszkolaka  zagościł uśmiech. Przeprowadziłyśmy różnorodne zajęcia (ruchowe, plastyczne,  techniczne, muzyczno – rytmiczne, językowe i ogólnorozwojowe)  zapewniające dzieciom ciekawe i kreatywne spędzanie wolnego czasu.

W przedszkolu dużo się działo. Dzieci brały udział w różnych  aktywnościach, mogąc wykazać się wiedzą i umiejętnościami, ale też dowiedzieć się więcej i zrobić coś więcej:). Brzmi tajemniczo? Zdjęcia wszystko wyjaśnią i pokażą jak fajnie spędzaliśmy czas.

Nauczycielki przedszkola

Zdjecia Tutaj:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

***Wspaniałych Świąt*** [23 grudzień 2020]

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 999 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Weź udział w konkurs... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [48531]