Magia Świąt Bożego Narodzenia [23 grudzień 2020]

Niech  te Święta wspaniałe,

będą całe jakby z bajek.

Niechaj gwiazdka z nieba leci,

niech Mikołaj tuli dzieci.

Niech choinka pachnie pięknie,

no i radość będzie wszędzie.

Oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas wypełniony radosnymi przygotowaniami. W naszym przedszkolu okres ten rozpoczęliśmy od ubrania choinki i udekorowania sal przedszkolnych. Choinka, prezenty i Mikołaj to główne motywy grudniowych prac plastycznych. Podczas dźwięków kolęd w tle, dzieci wykonywały ozdoby choinkowe, stroiki oraz kartki  świąteczne. Święta w przedszkolu to nie tylko prace plastyczne. Dzieci uczyły się wierszyków, piosenek o tematyce zimowo-świątecznej oraz kolęd i pastorałek. Przedszkolaki przygotowały również krótki montaż słowno- muzyczny nawiązujący do Świąt Bożego Narodzenia.  Z dużym zaangażowaniem odgrywały powierzone im role – wcielały się w swoje postacie, recytowały i śpiewały pastorałki -  przeżywając magię Świat.  Okres świąteczny to wspaniała okazja do przekazania dzieciom informacji na temat zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych, które na stałe zakorzeniły się w naszej kulturze.

Film I: TUTAJ:

Film II: TUTAJ:

Zdjęcia: TUTAJ

A. Piskorek, B. Hyska, A. Błotnicka, A. Czarny Marszałek, M. Stróżykowska

Źródło: https://youtu.be/zLrKYf2iwGE, https://www.przedszkola.edu.pl/jaselka---scenariusz-dla-grupy-3-i-4-latkow.html, https://youtu.be/xGW2AV8W3Zk,

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Świąteczne życzenia dla naszych Przyjaciół [22 grudzień 2020]

Boże Narodzenie to czas, w którym chcemy podzielić się z innymi dobrocią, radością i miłością. Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kluczewsku w tym: harcerze, zuchy oraz dzieci i młodzież należąca do szkolnego klubu książki własnoręcznie wykonali karty bożonarodzeniowe. Świąteczne życzenia przesłane zostały do Ośrodka Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Psarach. Mamy nadzieję, że ten skromny gest sprawi podopiecznym ośrodka dużo radości.

Opiekun Drużyny Harcerskiej i Gromady Zuchowej – Aleksandra Skórnicka

Opiekun Dziecięco – Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki – Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

 

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarki z Kluczewska świetnie zakończyły Rok 2020!!! [20 grudzień 2020]

20 grudnia w Kielcach odbył się Finał Turnieju „Świętokrzyskie Volley Cup’2020”. W kategorii „Młodziczka” bezkonkurencyjne okazały się siatkarki SP Arka Kluczewsko, które pokonały wszystkie rywalki i z kompletem zwycięstw pewnie triumfowały w całych zawodach. Wyniki naszych dziewcząt: SP Arka Kluczewsko – FUN Sport II Kielce 2:0, SP Arka Kluczewsko – KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski 2:0, SP Arka Kluczewsko – MUKS Piątka Sandomierz 2:0, SP Arka Kluczewsko – FUN Sport I Kielce 2:1. Klasyfikacja turnieju Młodziczek przedstawia się następująco: 1. SP Arka Kluczewsko, 2. KSZO SMS Ostrowiec Św., 3. FUN Sport I Kielce, 4. MUKS Piątka Sandomierz, 5. FUN Sport II Kielce. Najlepszą zawodniczką (MVP) Świętokrzyskie Volley Cup’2020 została rozgrywająca SP Arki Kluczewsko – Nina Parzuchowska!

Bardzo dobrze spisały się też nasze „Trójeczki”, które zajęły II i IV miejsce. Dziewczynki mimo tego, że nie trenowały prawie przez 2 miesiące wyszły na boisko i ambitnie walczyły o jak najlepszy wynik. Pierwszy zespół doznał tylko jednej porażki natomiast drugi trzech. Klasyfikacja końcowa turnieju „trójek” przedstawia się następująco: 1. MUKS Jedynka I Ostrowiec Św. 2. SP Arka Kluczewsko, 3. FUN Sport I Kielce, 4. SP Arka II Kluczewsko, 5. FUN Sport II Kielce, 6. Fun Sport III Kielce, 7. MUKS Jedynka II Ostrowiec Św.

SP Arkę Kluczewsko w „Świętokrzyskie Volley Cup’2020” reprezentowały:

Młodziczki: Amelia Mazur (kpt.). Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec, Wiktoria Łęcka, Ania Grabiec, Emilia Barczyńska, Kamila Stanisz, Zuzia Wyrobek, Maja Bartosz, Ola Zarębińska. Trener – Tomasz Dębowski

Trójki: I Zespół: Kinga Czaińska (kpt.), Daria Barabasz, Amelia Jończyk, Natalia Mikołajczyk. II Zespół: Emilia Dobrowolska (kpt.), Amelia Pura, Basia Szymczyk. Trener – Tomasz Dębowski.

Można zatem stwierdzić, że ten „wyjątkowy” dla całego Świata Rok 2020 kończymy w wyśmienitych humorach. Nasze młodziczki w turnieju w Kielcach pokazały się z bardzo dobrej strony. Mimo tradycyjnych przestojów, w kluczowych momentach stawały na wysokości zadania i przechylały szalę zwycięstwa na swoją stronę. Udowodniły, że pozycja lidera na półmetku rozgrywek Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek nie jest przypadkiem.

Ich młodsze koleżanki (kat. „Trójki”) pokazały, że „drzemie” w nich spory potencjał i w przyszłości także mogą rywalizować o jak najwyższe cele, czego im ogromnie życzymy.

Należy też pamiętać o naszych najmłodszych „szkrabach” z klas początkowych, które dzielnie trenują i bawią się na zajęciach minisiatkówki. Cieszymy się, że cały czas dołączają do nas nowe „siatkareczki”. Oczywiście na treningi zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki zarówno z naszej Gminy jak i okolic.

Następne turniejowe i ligowe granie czeka nas już w przyszłym 2021 roku.

Ważne info!!! Od wtorku (22.12.2020r.) wznawiamy zajęcia dla wszystkich grup. Zajęcia będą się odbywać zgodnie z harmonogramem!

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Kibicujemy Skrze Bełchatów! [16 grudzień 2020]

Dzisiaj Siatkarki z Kluczewska należące do Akademii PGE Skry Bełchatów najpierw kibicowały przed telewizorami chłopakom w spotkaniu z Olsztynem, by po zakończonym meczu zrobić sobie wspólne zdjęcie! Tak, tak, wspólne zdjęcie! Do tej pory gościliśmy dwukrotnie na płycie boiska, dzisiaj z powodu ogólnie wiadomego spotkaliśmy się w hali za pomocą Platformy Zoom i też było Super! W poście umieszczamy zdjęcia dzisiejsze, ale przypominamy też fotki z czasów, nazwijmy - "tych normalnych" za którymi mocno tęsknimy.

Pozdrawiamy💪🏐💪

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Sukces naszej Uczennicy w Konkursie Literackim!!! [15 grudzień 2020]

W grudniu uczennice z klasy czwartej i szóstej wzięły udział w twórczym konkursie literackim zorganizowanym przez wydawnictwo Nowa Era. Siedem dziewczynek napisało krótką bajeczkę o tematyce mikołajkowej. Spośród nadesłanych prac wybrano 5 najlepszych. Znalazła się wśród nich Emilia Kowal z klasy IVb. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Herczyńska

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Przedszkole otwarte do godziny 16:00 [14 grudzień 2020]

Przedszkole otwarte do godz. 16.00

Dyrekcja Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku informuje, że od dnia 14.12.2020 r. przedszkole w w/w zespole będzie otwarte do godz. 16.00. Zapraszamy Rodziców przedszkolaków do skorzystania z naszej oferty. Deklaracje dotyczące dłuższego pobytu dzieci w przedszkolu są do odebrania u wychowawców grup przedszkolnych lub w sekretariacie szkolnym.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja!!! [04 grudzień 2020]

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Andrzejki w Naszym Przedszkolu [01 grudzień 2020]

W przedszkolu zabawa,
Andrzejek to czas.
Niech magia i wróżba
Królują wśród nas.
Już zaczynamy, już nie czekamy.
Zabawa dalej, start!

Andrzejki to stary, ludowy zwyczaj, który w  Naszym Przedszkolu stał się  coroczną tradycją. To wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie źródło szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: losowanie karteczek z zawodami, przekłuwanie serc z imionami przyszłych sympatii, wędrówka butów. Nie mogło zabraknąć również tradycyjnego lania wosku. Czy wróżby się spełnią? – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

 A. Czarny Marszałek,  A. Piskorek, A. Błotnicka

Zdjęcia TUTAJ:

 

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Świetny początek sezonu Młodziczek z Kluczewska!... Kadrowiczki grały na Olimpiadzie! [27 listopad 2020]

Bardzo dobrze rozpoczął się dla siatkarek SP Arka Kluczewsko nowy sezon Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek. W pięciu rozegranych dotychczas spotkaniach nasze siatkarki 4-krotnie triumfowały i z 9-cioma punktami zajmują obecnie pozycję lidera w/w ligi! Mimo ostatnich trudności w treningach spowodowanych przez covid-19 dziewczyny udowadniają, że posiadają wysokie umiejętności i w tym roku będą walczyć o wysoką pozycję w tabeli, a być może i o medal. Wyniki dotychczasowych rozegranych meczów przedstawiają się następująco: MKS Gala Skarżysko Kamienna – SP Arka Kluczewsko 2:1; MUKS Piątka Sandomierz – SP Arka Kluczewsko 0:2; SP Arka Kluczewsko – FUN SPORT Kielce II 2:0; SP Arka Kluczewsko – KSZO SMS Ostrowiec Św. 2:1; UKS Victoria Włoszczowa – SP Arka Kluczewsko 0:2.

Świetna gra naszych siatkarek nie mogła być niezauważona przez trenerów Kadry Województwa co za skutkowało kolejnymi powołaniami do Reprezentacji Województwa Świętokrzyskiego, które otrzymały Amelia Mazur i Wiktoria Łęcka. Obie dziewczyny z kadrą wystąpiły i bardzo dobrze się zaprezentowały na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w Chełmie, w woj. Lubelskim. Przypomnijmy, że na zgrupowania kadry województwa powoływana jest także trzecia siatkarka naszego klubu – Nina Parzuchowska.

Cieszymy się ogromnie z sukcesów naszych siatkarek. Jesteśmy dumni, że przez naszą dobrą grę możemy promować Gminę Kluczewsko na arenach wojewódzkich i ogólnopolskich.

Kadrę Młodziczek SP Arka Kluczewsko w sezonie 2020/2021 tworzą: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Emila Barczyńska, Klaudia Synowiec, Wiktoria Łęcka, Anna Grabiec, Kamila Stanisz, Zuzanna Wyrobek, Kinga Czaińska, Aleksandra Depta. Trener – Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Brawo Wiktoria!!! [27 listopad 2020]

W bieżącym roku szkolnym uczennica naszej szkoły WIKTORIA ŁĘCKA,  będąca jednocześnie reprezentantką klubu SP Arka Kluczewsko, została powołana przez Świętokrzyski Związek Piłki Siatkowej w Kielcach do  reprezentowania województwa świętokrzyskiego na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Chełm 23-25 października 2020.

Nie jest to pierwsze, tak znaczące wyróżnienie dla Wiktorii. W ubiegłym roku szkolnym jako Reprezentantka Województwa wywalczyła razem z drużyną IV miejsce w Międzynarodowym Turnieju Wawelskiego Smoka w Piłce Siatkowej.

Uczennica od lat jest Reprezentantką Szkoły w Siatkówce.  Jej zainteresowanie sportem oraz sprawność fizyczna  wyróżniają się tak znacznie, że uczennica jest regularne powoływana  do Kadry Województwa Świętokrzyskiego w Siatkówce zarówno w swoim roczniku jak i w roczniku starszym oraz bierze udział   w konsultacjach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, a jej kondycja  fizyczna i motywacja z roku na rok rosną. Należy podkreślić, że regularnie trenując i grając  w Klubie Sportowym SP Arka Kluczewsko,  podczas spotkań ligowych wielokrotnie wybierana była  Najlepszą Zawodniczką Meczu.

Oprócz zainteresowań sportowych, również taniec stanowi kolejną pasję Wiktorii. Jej ogromna wyobraźnia, koordynacja ruchowa i umiejętność współdziałania w grupie sprawiły, że stała się współautorką  i jednocześnie  wykonawczynią przepięknych i niezwykle ciekawych układów tanecznych, które mogliśmy podziwiać podczas licznych uroczystości szkolnych oraz w trakcie przedstawień dla szerokiego grona odbiorców.

W ubiegłym roku szkolnym uczennica otrzymała specjalną nagrodę przyznaną przez Dyrekcję i Grono Pedagogiczne za  bardzo   dobre wyniki w nauce, szczególne osiągnięcia i wzorowe  zachowanie.

Gratulujemy wspaniałych osiągnieć i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                  Małgorzata Auguścik-Osicka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Światowy Dzień Pluszowego Misia [27 listopad 2020]

Proszę Państwa, oto miś.

Miś jest bardzo grzeczny dziś.

Chętnie Państwu łapę poda.

Nie chce podać?

A to szkoda!

 

W dniu 25.11.2020r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy piosenkach m. in: „Jadą, jadą misie”, „Misiowa pobudka”, „Pluszowy miś”. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, misiowe tańce.

Święto Pluszowego Misia na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych uroczystości przedszkolnych. Obchody Święta Dnia  Pluszowego Misia przygotowała pani Anna Błotnicka, Agnieszka Piskorek, Alina Czarny Marszałek.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zapraszamy na seminarium eksperckie [27 listopad 2020]

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców oraz osoby pracujące z dziećmi i zainteresowane tematyką bezpieczeństwa w Internecie na spotkanie on-line - seminarium eksperckie pt. "Szkodliwe treści w internecie - rozpoznawanie i przeciwdziałanie".

Spotkanie rozpocznie się 1 grudnia (wtorek) o godz. 19:00 jako transmisja na żywo na kanale
Polskiego Centrum Programu Safer Internet na FB: www.facebook.com/bezpiecznyinternet 
Jest to wydarzenie publiczne i nie wymaga rejestracji ani logowania.  Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań.

Program wydarzenia:

  • Martyna Różycka, Nask – Wrażliwość użytkowników na szkodliwe treści
  • Marta Wojtas, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – Psychologiczne skutki kontaktu dzieci i młodzieży ze szkodliwymi treściami.
  • Dr Dominika Urbańska-Galanciak, SPIDOR – Patrz w co gram
  • Przemysław Gajos, Life Tube – (Nie)bezpieczeństwo na You Tube – o jasnych i ciemnych stronach platformy

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

M Lipniak

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wirtualny Kiermasz Książek [17 listopad 2020]

Serdecznie zapraszam Rodziców oraz całą społeczność szkolną do udziału w kiermaszu wirtualnym.

Link do  katalogu     http://booksspk.pl//DEMO_KSIAZKI/oferta_k2020/index.html

Link do strony internetowej z całą ofertą http://www.ksiegarnia-tuliszkow.pl/

Kod szkoły  do kiermaszu  wirtualnego S.WŁO.KLUCZ.ZV
Księgarnia i Hurtownia Taniej Książki KiHTK zachęca do polubienia strony na Facebooku:
https://www.facebook.com/tuliszkow/
oraz strony wydawnictwa IBIS:
https://www.facebook.com/IBISwydawnictwo/

Przetwarzanie danych osobowych znajdą Państwo na stronie:
http://ksiegarnia-tuliszkow.pl/BOOKSSPK/wp-content/uploads/2018/08/Szczegołowa-informacja-o-przetwarzaniu-danych-osobowych-przez-spolki-z-Grupy-BOOKS.pdf

Małgorzata Walasek

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wyróżnienie w konkursie na ilustracje do książki J.K. Rowling [17 listopad 2020]

Autorka  bestsellerowej serii o Harrym Potterze zaprosiła dzieci z całej Polski do zilustrowania swojej nowej książki zatytułowanej „Ikabok”. Pojawi się ona na rynku księgarskim już w listopadzie 2020 roku.

Od września na stronie ikabogkonkurs.mediarodzina.pl publikowane były kolejne rozdziały książki wraz z 34 zestawami motywów. Na ich podstawie uczennica naszej szkoły – Amelia Jończyk wykonała prace konkursowe. Kreatywność i poziom artystyczny szóstoklasistki został dostrzeżony  wśród 1600 prac. Otrzymała ona  dyplom z wyróżnieniem  i zestaw książek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Agnieszka Herczyńska

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości [12 listopad 2020]

11 listopada w Kluczewsku uczestniczyliśmy w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Tegoroczna uroczystość była bardzo skromna z uwagi na obostrzenia związane z pandemią. Po Mszy Świętej odprawionej w intencji Ojczyzny w asyście strażaków wszyscy zebrani przemaszerowali pod Pomnik Upamiętniający Ofiary Faszystowskiego Terroru II wojny światowej, gdzie zebrane delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Oddaliśmy także hołd i szacunek żołnierzom spoczywającym na cmentarzu w Kluczewsku.

Aleksandra Skórnicka, Agnieszka Herczyńska, Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 999 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Weź udział w konkurs... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [48531]