SP Kluczewsko - "Rekord dla Niepodległej" [09 listopad 2018]

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Kartka urodzinowa dla mojej szkoły [08 listopad 2018]

 Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Kartka urodzinowa dla mojej szkoły”.

 Do konkursu przystąpiło ok. 90 uczniów. Celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniów na szkołę, w której się uczą, poznanie tradycji i historii szkoły.

Komisja konkursowa w składzie: pani dyrektor Irena Orzechowska, pani Małgorzata Walasek, pani Barbara Hyska i pani Joanna Nowicka oceniła i wybrała najlepsze prace w 3 kategoriach wiekowych.

Nagrodzeni w kategorii klas 0 – I - II:

1.Miejsce: Tymoteusz Kowalczyk klasa I b;

2.Miejsce: Mikołaj Dębowski klasa I b;

2.Miejsce: Lilianna Owsikowska klasa 0;

Przyznano dwa wyróżnienia: Olga Wiśniewska klasa II a, Miłosz Wąsowicz klasa I b.

 

Kategoria wiekowa klasy IV- V- VI:

1.Miejsce: Karolina Śpiechowicz klasa V b;

2.Miejsce: Kacper Pura klasa IV b;

3.Miejsce: Aleksandra Janduła klasa IV a;

Wyróżnienie: Oskar Prymas klasa V b.

 

Kategoria wiekowa klasy VII – VIII -III gimnazjum:

1.Miejsce: Zuzanna Gadek klasa III a gimnazjum;

2.Miejsce: Konrad Szczukocki klasa III a gimnazjum;

3.Miejsce: Angelika Borkowska klasa III b gimnazjum;

Wyróżnienie: Iga Bańcer klasa III a gimnazjum, Piotr Wójcik klasa III b gimnazjum.

Bardzo serdecznie dziękujemy sponsorom i fundatorom nagród: Dyrekcji Szkoły, Firmie handlowej Pani Anny Krupskiej, Pani Izabeli Dudek firmie Budrol, Lasom Państwowym.

Dziękujemy uczestnikom i gratulujemy sukcesów. Mamy nadzieję, iż otrzymane nagrody zachęcą uczniów do dalszej pracy nad rozwojem własnych talentów artystycznych i udziału w kolejnych konkursach.

Wychowawcy świetlicy szkolnej: Barbara Hyska, Joanna Nowicka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Bezpieczne z@kupy w sieci [07 listopad 2018]

Dziś młodzież klas gimnazjalnych Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Kluczewsku uczestniczyła wraz z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie oraz Publicznego Gimnazjum przy Zespole Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie w spotkaniu, które odbyło się w Domu Kultury we Włoszczowie i zorganizowane zostało w ramach realizowanego przez w/w szkoły projektu "Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2018".
Młodzi ludzie podczas zajęć "Bezpieczne z@kupy w sieci" poprowadzonych przez panią Iwonę Nowak przedstawicielkę firmy Allegro zostali zapoznani z najczęstszymi zagrożeniami związanymi z dokonywaniem zakupów za pomocą Internetu, metodami weryfikacji kontrahentów oraz zasadami postępowania umożliwiającymi bezpieczne i świadome dokonywanie zakupów oraz płatności w cyberprzestrzeni.
Ważnym elementem spotkania była także rozmowa z przedstawicielami policji  asp. szt. Pawłem Sieczkowskim z Wydziału Prewencji KWP w Kielcach oraz  st. sierż. Moniką Jałochą z KPP we Włoszczowie  dotycząca zagrożeń związanych z kradzieżą tożsamości, ze zjawiskami cyberprzemocy i cyberprzestępczości. oraz zagrożeniami, które mogą być związane z niewłaściwym korzystaniem z Internetu.

Szkolny Koordynator Projektu

Małgorzata Lipniak

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

100-lecie Naszej Ojczyzny 100-leciem Naszej Szkoły [02 listopad 2018]

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Cybernauci - koniec projektu [02 listopad 2018]

Zakończyliśmy udział w projekcie "Cybernauci - kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci". W ciągu roku poszerzaliśmy wiedzę naszych uczniów z zakresu edukacji medialnej i bezpieczeństwa w sieci podczas zajęć komputerowych, informatyki i lekcji wychowawczych. Cyberbezpieczeństwo jest dla nas szczególnie ważne, więc w działania na jego rzecz zaangażowana była cała społeczność szkolna. Udział w projekcie zakończyły warsztaty dla uczniów, nauczycieli i rodziców poprowadzone przez Emisariusza projektu Cybernauci, który przybył do naszej szkoły. Wszyscy z zainteresowaniem wzięli udział w tych zajęciach, poszerzając swoją wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa.
Na zakończenie wszystkich działań otrzymaliśmy podziękowanie i certyfikat potwierdzający udział naszej szkoły w projekcie Cybernauci.
Szkolny Koordynator projektu
Małgorzata Lipniak
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarki SP Kluczewsko najlepsze w turnieju z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości [28 październik 2018]

28 października w hali sportowej we Włoszczowie odbył się Turniej Mini Siatkówki z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę zorganizowany przez UKS Victoria Włoszczowa. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych – „3” i „4” (po 7 drużyn w każdej kategorii).

W zmaganiach „czwórek” wystąpiły dwie, nalężące do Akademii Skry Bełchatów drużyny ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku, które zaprezentowały się z bardzo dobrej strony zdobywając I i II miejsce. Przeciwniczkami Kluczewianek były: SP Dobromierz, SP Radoszyce oraz trzy zespoły UKS Victoria Włoszczowa. Wyniki (grano każdy z każdym, jeden set do 21 punktów) poszczególnych spotkań w turnieju „czwórek” przedstawiają się następująco: SP I Kluczewsko – Victoria III Włoszczowa 21:6; Victoria II Włoszczowa – SP Radoszyce 21:19; SP Dobromierz – Victoria I Włoszczowa 15:21; SP II Kluczewsko – SP I Kluczewsko 15:21; Victoria III Włoszczowa – Victoria II Włoszczowa 10:21; SP Radoszyce – SP Dobromierz 21:12; Victoria I Włoszczowa – SP II Kluczewsko 17:21; SP I Kluczewsko – Victoria II Włoszczowa 21:8; SP Radoszyce – Victoria III Włoszczowa 21:10; SP Dobromierz – SP II Kluczewsko 14:21; SP I Kluczewsko – SP Radoszyce 21:7; Victoria II Włoszczowa – Victoria I Włoszczowa 20:22; Victoria III Włoszczowa – SP Dobromierz 21:13; SP II Kluczewsko – Victoria II Włoszczowa 21:23; Victoria I Włoszczowa – SP I Kluczewsko 10:21; SP Radoszyce – SP II Kluczewsko 11:21; Victoria I Włoszczowa – Victoria III Włoszczowa 19:21; SP Dobromierz – Victoria II Włoszczowa 20:22; Victoria III Włoszczowa – SP II Kluczewsko 15:21; SP I Kluczewsko – SP Dobromierz 21:10; SP Radoszyce – Victoria I Włoszczowa 21:17

Klasyfikacja końcowa turnieju „czwórek”: 1 SP I Kluczewsko, 2. SP II Kluczewsko, 3. Victoria II Włoszczowa, 4. SP Radoszyce, 5. Victoria I Włoszczowa, 6. Victoria III Włoszczowa, 7. SP Dobromierz.

Turniej we Włoszczowie był pierwszym w jakim wystąpiły w tym roku szkolnym siatkarki z Kluczewska. Zaprezentowały się bardzo dobrze o czym świadczą zdobyte przez nie miejsca. Przed nimi kolejne, w których będą „szlifować” formę, aby osiągnąć jak najlepszy wynik w wiosennych eliminacjach wojewódzkich – Mistrzostw Szkolnych Związków Sportowych i Kinder+SPORT.

SP Kluczewsko w turnieju we Włoszczowie wystąpiło w składzie: I zespółAmelia Mazur, Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec. II zespółNatalia Wójcik, Nikola Olczyk, Natalia Toborek, Kinga Turczyn, Emilia Wójcik. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zapraszamy na uroczystości! [25 październik 2018]

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień życzliwości w szkolnej świetlicy [25 październik 2018]

„Jest taka piękna kraina, gdzie dzień się uśmiechem zaczyna.

Kiedy staniemy tak naprzeciw siebie, Ty uśmiechnij się do mnie, a ja do Ciebie”.

21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Uśmiechu. W tym dniu do kręgu życzliwych i uśmiechniętych ludzi postanowiły dołączyć dzieci z naszej świetlicy szkolnej. Z tej okazji zaproponowaliśmy uczniom wiele ciekawych zadań. Na zajęciach rozmawialiśmy o życzliwości, dobrych manierach, zachowaniu się w szkole i miejscach publicznych. Oprócz rozmów, był też czas na kolorowe prace plastyczne. Uczniowie przygotowywali ordery życzliwości, wybrali najbardziej życzliwych uczniów i brały udział w zabawach integracyjnych mających na celu uświadomienie tego jak łatwo być życzliwym.

Joanna Nowicka, Marzena Sobczyk, Barbara Hyska

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Kwiaty dla nauczycieli [16 październik 2018]

12 X 2018r. w Zespole Przedszkolno- Szkolnym w Kluczewsku odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz proboszcz parafii ks. Wiesław Chęcina.

Spotkanie rozpoczęło się od występu artystycznego w wykonaniu uczniów klas IIa, IIb i  VI, którzy wierszem i piosenką okazali swą wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w imieniu społeczności szkolnej wręczyli bukiety kwiatów  dyrekcji. Następnie głos zabrała p. Irena Orzechowska życząc wszystkim pracownikom szkoły wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Na zakończenie głos zabrał ks. Wiesław Chęcina, który także życzył sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

Barbara Włódzik, Jolanta Noga

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Śladami Jana Pawła II [16 październik 2018]

W sobotę 6 października br. 30 osobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku udała się na wycieczkę, której celem było odwiedzenie miejsc bliskich sercu Jana Pawła II - przyszłego patrona naszej szkoły. Pierwszym punktem zwiedzania był Inwałd, w którym podziwialiśmy miniatury różnych budowli z całego świata oraz ogród Jana Pawła II.  Słoneczna pogoda sprzyjała zabawom w parku rozrywki. Po atrakcjach w Inwałdzie udaliśmy się do Wadowic, miasta w którym rozpoczęła się historia przyszłego papieża. Tam dzieci zwiedziły Dom i Muzeum Świętego Jana Pawła II, poznały najważniejsze wydarzenia i pamiątki z jego życia. Pod kierunkiem przewodnika odwiedziły  Bazylikę Mniejszą Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, Liceum Ogólnokształcące oraz cukiernię.
Na zakończenie wspólnie udaliśmy się na „papieskie kremówki”.

Piękno miejsc, w których byliśmy urzekło każdego z nas, a miłe wspomnienia pozostaną na długo w naszej pamięci.

Serdeczne podziękowanie składamy Wójtowi – p. Rafałowi Pałce za sfinansowanie kosztów przejazdu.

Agnieszka Herczyńska, Aleksandra Skórnicka, Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Jesienne zabawy przedszkolaków [16 październik 2018]

Jesienne zabawy

 

Jesień, jesień kolorowa,

coś tam chyba dla nas chowa?

Tu kasztanek, tam orzeszek,

a tam jeżyk listek niesie.

Przyszły dzielne przedszkolaki,

popatrzyły, pomyślały

i z jesienią poszalały.

A kiedy się zmęczy które,

to nazbiera liści furę.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nagroda Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty dla Pana Tomasza Dębowskiego [14 październik 2018]

W dniu 12 października 2018 r. w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Bardzo miło nam poinformować, że podczas uroczystej gali Nagrodę Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty otrzymał Pan Tomasz Dębowski, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Kluczewsku.

Kuratorium Oświaty w Kielcach wyróżniło Pana Tomasza za dotychczasową pracę na rzecz społeczności szkolnej i środowiska lokalnego. Pan Dębowski był e-koordynatorem w programie rządowym ,,Cyfrowa szkoła". Współpracuje z Gminnym Klubem Sportowym GKS Kluczewsko, Klubem Sportowym Hetman Włoszczowa (sekcja siatkówki) oraz z  Akademią Siatkówki PGE SKRY Bełchatów. Cyklicznie organizuje zajęcia sportowe dla uczniów szkoły podstawowej i młodzieży gimnazjalnej podczas ferii zimowych i wakacji.

Systematycznie rozszerza kontakty ze środowiskiem wychowawczym ucznia poza zajęcia szkolne i szkołę, efektywnie wpływa na kształtowanie właściwego środowiska wychowawczego ucznia. Podejmuje inicjatywy, które prowadzą do osiągnięcia wysokich wyników szkoły i uczniów we współzawodnictwie, opracowuje oferty promujące szkołę, dba o należytą oprawę uroczystości szkolnych i lokalnych. Ustawicznie angażuje się w życie pozalekcyjne szkoły, dzięki czemu jego uczniowie rokrocznie uczestniczą w turniejach i zawodach sportowych, uzyskując bardzo wysokie wyniki na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Jest to już trzecia nagroda Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty dla nauczycieli z naszej szkoły. W minionych latach szkolnych taką nagrodę otrzymali Pani Irena Orzechowska i Pan Jacek Zięba.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Cybernauci [12 październik 2018]

11 października 2018 r społeczność naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach dotyczących cyberbezpieczeństwa realizowanych w ramach projektu Cybernauci.
Uczniowie klas IV, V i VI wzięli udział w warsztatach, których głównym celem była samoocena dotycząca sposobu i czasu korzystania z Internetu. Młodzież miała możliwość oceny własnych i cudzych zachowań w Internecie. poznania zagrożeń z tym związanych i sposobów ochrony przed nim. 
Nauczyciele, którzy również uczestniczyli w warsztatach poszerzyli swoją wiedzę o informacje dotyczące przestrzegania praw autorskich oraz przepisów związanych z ochroną danych osobowych i ich zastosowaniu w praktyce szkolnej.
Pracowity dzień zakończyło spotkanie edukatora z rodzicami podczas, którego wzbogacili oni swoje wiadomości o informacje związane z zagrożeniami wynikającymi z nadmiernego korzystania z urządzeń cyfrowych i sposobami postępowania zmierzającymi do zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa w Internecie.
To był pracowity, ale i bardzo ciekawie spędzony czas.
Szkolny Koordynator Projektu
Małgorzata Lipniak
Zdjęcia: TUTAJ:
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania [04 październik 2018]

29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji w ZPS w Kluczewsku odbyło się wiele działań promujących czytelnictwo. Klasa Ia i Ib wzięła udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, zorganizowanym przez sieć sklepów Biedronka. Celem konkursu jest rozwijanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I-III. Dzieci otrzymały maskotki Gangu Słodziaków i zestawy książeczek. Pierwszoklasiści wsłuchując się w opowieści o słodziakach  chętnie i pomysłowo wykonywali  prace plastyczne przedstawiające zakończenie przygód bohaterów.

W bibliotece szkolnej uczniowie klas I dowiedzieli jakie są zalety głośnego czytania, obejrzeli prezentację zachęcającą do częstego sięgania po książeczki oraz wysłuchali przygód kotki – „Kici-Koci”, czytanych przez wychowawczynie.

W sobotę 29 września podczas rozgrywek sportowych na stadionie w Kluczewsku przedstawiciele uczniów należących do Dziecięco- Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki oraz harcerze czytali wszystkim zebranym wiersze własnego autorstwa. W związku ze zbliżającym się 100-leciem Odzyskania Przez Polskę Niepodległości były to wiersze o tematyce patriotycznej „Polska w barwach pór roku” oraz „Opowiedz mi moja Ojczyzno”.

Takie spotkania mają na celu promowanie czytelnictwa nie tylko wśród dzieci, ale również i dorosłych. Czytanie, szczególnie głośne wpływa na rozwój wyobraźni, wzbogaca słownictwo oraz stymuluje rozwój.

Czytajmy więc wszyscy jak najczęściej!

Małgorzata Walasek, Aleksandra Skórnicka, Ewelina Dumin

Zdjęcia: TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs plastyczny z okazji 100-lecia SP Kluczewsko [04 październik 2018]

Regulamin konkursu plastycznego z okazji 100-lecia

Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Kluczewsku

 

         Wychowawcy świetlicy szkolnej zapraszają wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastycznym

 

„Kartka urodzinowa dla mojej szkoły”

 

         Cele konkursu:

  zwrócenie uwagi uczniów na szkołę, w której się uczą, poznanie tradycji i historii szkoły;

  poszukiwanie nowych form prezentacji dziedzictwa kulturowego;

  pobudzanie wrażliwości oraz wyobraźni plastycznej dzieci;

  kształtowanie wrażliwości na piękno;

  wyrażanie odczuć w formie plastycznej;

  zachęcanie do aktywnego udziału w konkursie;

  rozwój talentów artystycznych;

 

         Uczestnicy konkursu:

         Konkurs będzie odbywał się w trzech kategoriach wiekowych:

  klasy 0 -I-II;

  klasy IV -V -VI;

  klasy VII- VIII -III Gimnazjum;

 

         Format i technika prac:

         Do konkursu można zgłaszać prace wykonane dowolną techniką plastyczną na papierze technicznym w formacie A4. Praca powinna zawierać kompozycję graficzną oraz hasło urodzinowe. Na odwrocie każdej pracy należy wpisać imię i nazwisko autora oraz klasę.

 

         Zasady i sposób zgłaszania prac konkursowych:

         Pracę należy składać do dnia 31 października 2018 roku do świetlicy szkolnej.

 

         Nagrody:

         Komisja Konkursowa nagrodzi najlepsze prace w poszczególnych kategoriach wiekowych.

         Dla laureatów przewidziane są dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Dla pozostałych uczestników drobne upominki.

         Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na wystawie podczas uroczystości obchodów 100- lecia istnienia naszej szkoły oraz na stronie internetowej.

ZAPRASZAMY  DO  UDZIAŁU!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 737 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Kolejne sukcesy Siat... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [26365]